2 nehoda

Španělský armádní letoun v Estonsku omylem odpálil raketu

NOVÉ

Témata: ,

Letoun španělských ozbrojených sil v úterý v estonském vzdušném prostoru omylem odpálil raketu vzduch-vzduch, oznámil zpravodajský web listu Postimees. V okolí města Otepää na jihovýchodě Estonska se stíhačka Eurofighter Typhoon 2000 účastnila vojenského cvičení.

Podle informace generálního štábu estonské armády se po chybném odpálení raketa měla sama zničit. Není prý ale vyloučeno, že téměř čtyřmetrová střela s ostrou hlavicí dopadla na zem a explodovala. Naposledy byla raketa spatřena asi 40 kilometrů od města Tartu.

V prostoru manévrů podle Postimees raketu zatím neúspěšně hledají armádní vrtulníky. Úřady varovaly obyvatele okolních oblastí, aby se při nálezu podezřelého objektu ničeho nedotýkali.

Letoun se vrátil na domovskou základnu ve Španělsku, incident vyšetřuje estonská vojenská policie.

Čtěte také: Turecká hra o ruské rakety a americké stíhačky

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům Týdeníku Echo.
Pro četbu obsahu musíte mít aktivní předplatné a být přihlášen.

Týdeník můžete číst také v našich aplikacích

Stáhnout z appstoreStáhnout z Google PlayPředplatit Týdeník Echo


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.