1 protesty proti premiérovi

VIDEO: Namísto fanoušků přišli na besedu Babišovi odpůrci

, NOVÉ

Témata: , ,

Měla to být obvyklá beseda s premiérem na cestách, jenomže se pořadatelům trochu zvrtla. Snažili se sice publikum v sále uklidnit, lidé však v nesouhlasných projevech vůči Andreji Babišovi pokračovali. Někteří z nich přinesli transparenty s hesly kritizujícími politiku současné vlády. „Potápíte demokracii a morálku,“ stálo například na jednom z nich.

Od protestních akcí proti vznikající vládě Andreje Babiše uplynul téměř týden, zájem o události na sociálních sítích neustává. Diskutovaná je zejména debata, které se v den protestů účastnil v Českých Budějovicích premiér Babiš. V rámci vládní návštěvy se setkal s občany v kulturním domě Slavia, průběh diskuze byl však nestandardní. Dorazili na ni totiž jak jeho příznivci, tak ti, kteří se proti premiérově politice hlasitě vymezují. Příchod Babiše a ostatních členů vlády ocenila část přítomných pískotem, nesouhlas vyjadřovali nezvykle ostře i v průběhu debaty. Premiér následně vyjádřil v České televizi obavy o svoji bezpečnost, lidé by ho podle jeho slov mohli fyzicky napadnout.

„Já samozřejmě jsem neměl zapotřebí poslouchat tyhle lidi, kteří přišli vyjádřit svůj názor. To je samozřejmě v pořádku. Ale klidně jsem se mohl mít líp a nemusel jsem chodit do toho systému, mohl jsem zůstat v pozadí,“ reagoval Babiš na výtky přítomných.

Debaty s občany se společně s Babišem zúčasnilo několik dalších členů vlády v demisi včetně ministryně financí Aleny Schillerové a místopředsedy vlády Richarda Brabce. V rámci návštěvy Jihočeského kraje ministři kromě kulturního domu navštívili českobudějovickou nemocnici či Jihočeské muzeum, kde podle Babiše došlo k dalšímu konfliktu.

Babiš později v ČT k incidentům uvedl, že lidé jsou zfanatizovaní a mohli by ho fyzicky napadnout. „Mě mrzí, že ty lidi jsou zfanatizovaní. Že v podstatě jsou ochotni i ničit majetek, jako včera tam polili schody Jihočeského muzea černou a červenou barvou. Jsou možná ochotni fyzicky i mi ublížit, a tam mě čeká paní s tlampačem a řve na mě, že korumpuji, nevím koho,“ uvedl premiér.

Návštěva se konala minulé úterý, tedy v den, kdy na mnoha místech po celé republice protestovaly tisíce lidí proti vzniku nové vlády, kterou Andrej Babiš sestavuje. Protestujícím vadilo zejména to, že by vznikající vláda měla být závislá na podpoře komunistů a skutečnost, že je její předseda Babiš trestně stíhaný. Premiér uvedl, že dění na náměstích nesledoval.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Nejen pražská kavárna. Proti Babišovi protestovali lidé po celé zemi

Zapadá Babišova hvězda? Podpora jeho hnutí je nejnižší za poslední dva roky

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.