1 nelegální držení zbraní

Muž se snažil poslat pušku poštou. Policie u něj našla stovky zbraní a munice

, NOVÉ

Témata: ,

Stovky útočných pušek, brokovnic a pistolí, spolu s ručními granáty a 100 kilogramy munice byly zabaveny majiteli sportovního obchodu ve francouzském městě Boulogne-sur-Mer. Toho zadrželi úředníci na poště v Boulogne, když se snažil poslat balíček do Nizozemska. Zjistilo se, že obsahoval pušku. Píše Local.fr.

Když policisté prozkoumali auto zadrženého, nalezli v něm další pistoli a náboje, to pro ně bylo impulsem k pročesání jeho bytu pomocí psů vycvičených k hledání výbušnin. Ti však nebyli potřeba, protože v domově zadrženého policisté objevili místnosti plné zbraní a munice, k jejichž držení neměl majitel obchodu žádné oprávnění.

Policisté svůj lov nakonec ukončili ve skladišti, které měl obchodník pronajaté, v němž nalezli regály plné útočných pušek, kulometů, zásobníků a dílnu na opravy zbraní. Celkem bylo zabaveno 488 zbraní, 13 granátů, 1330 součástek zbraní a více než 100 kilogramů nábojnic a střeliva, uvedli celní úředníci. Muž byl bývalý zbrojař, který však už nemá povolení vlastnit zbraně.

Čtěte také: Prestižní zakázka. Podvozky z Moravy pomohou raketám do vesmír

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.