1 nelegální držení zbraní

Muž se snažil poslat pušku poštou. Policie u něj našla stovky zbraní a munice

, NOVÉ

Témata: ,

Stovky útočných pušek, brokovnic a pistolí, spolu s ručními granáty a 100 kilogramy munice byly zabaveny majiteli sportovního obchodu ve francouzském městě Boulogne-sur-Mer. Toho zadrželi úředníci na poště v Boulogne, když se snažil poslat balíček do Nizozemska. Zjistilo se, že obsahoval pušku. Píše Local.fr.

Když policisté prozkoumali auto zadrženého, nalezli v něm další pistoli a náboje, to pro ně bylo impulsem k pročesání jeho bytu pomocí psů vycvičených k hledání výbušnin. Ti však nebyli potřeba, protože v domově zadrženého policisté objevili místnosti plné zbraní a munice, k jejichž držení neměl majitel obchodu žádné oprávnění.

Policisté svůj lov nakonec ukončili ve skladišti, které měl obchodník pronajaté, v němž nalezli regály plné útočných pušek, kulometů, zásobníků a dílnu na opravy zbraní. Celkem bylo zabaveno 488 zbraní, 13 granátů, 1330 součástek zbraní a více než 100 kilogramů nábojnic a střeliva, uvedli celní úředníci. Muž byl bývalý zbrojař, který však už nemá povolení vlastnit zbraně.

Čtěte také: Prestižní zakázka. Podvozky z Moravy pomohou raketám do vesmír

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.