Pobodaný kandidát na prezidenta je po další operaci. Měl tekutinu v dutině břišní

Zraněný politik

Pobodaný kandidát na prezidenta je po další operaci. Měl tekutinu v dutině břišníNOVÉ
Prezidentský kandidát Jair Bolsonaro Foto:

Foto: Facebook Jaira Bolsonara

Svět

Krajně pravicový favorit říjnových prezidentských voleb v Brazílii Jair Bolsonaro musel podstoupit další lékařský zákrok, šlo o odsátí tekutiny z dutiny břišní. Lékaři teď zřejmě budou zjišťovat, zda má politik infekci. S odkazem na sdělení nemocnice a nejmenovaných lékařů o tom informovala agentura Reuters. Před dvěma týdny Bolsonara během předvolebního mítinku ve městě Juiz de Fora ve východobrazilském státě Minas Gerais pobodal útočník nožem. Do nemocnice byl politik tehdy převezen v kritickém stavu.

Bolsonaro měl mírnou teplotu. Následně lékaři zjistili, že měl tekutinu v dutině břišní. Tekutinu mu pak odsáli, uvedla v prohlášení nemocnice Alberta Einsteina. Nejmenovaní lékaři pak agentuře Reuters sdělili, že vzorek tekutiny bude analyzován s cílem zjistit, zda má politik infekci.

Bolsonaro se prezentuje jako kandidát, který dá do pořádku neurovnanou brazilskou politiku prorostlou korupcí; řada lidí ho označuje za brazilského Donalda Trumpa. Kvůli svým mnohdy radikálním postojům čelí Bolsonaro mimo jiné obviněním z rasismu. Je znám rovněž urážlivými výroky na adresu žen a veřejně obhajuje brazilskou diktaturu z let 1964-1985. Vystupuje také proti sňatkům homosexuálů, které jsou v Brazílii legální již několik let.

Podle nejnovějšího průzkumu institutu IBOPE se Bolsonaro ve druhém kole koncem října zřejmě utká s levicovým kandidátem Fernandem Haddadem. První kolo, které se koná 7. října, by podle tohoto průzkumu vyhrál poslanec Bolsonaro s 28 procenty hlasů a druhý by skončil ekonom libanonského původu Haddad s 19 procenty hlasů. Třetí místo zatím přisoudil průzkum IBOPE kandidátovi levého středu Ciru Gomesovi.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Největší repatriační operace v době míru. Britové stahují 110 tisíc turistů