1 Zraněný politik

Pobodaný kandidát na prezidenta je po další operaci. Měl tekutinu v dutině břišní

NOVÉ

Témata: ,

Krajně pravicový favorit říjnových prezidentských voleb v Brazílii Jair Bolsonaro musel podstoupit další lékařský zákrok, šlo o odsátí tekutiny z dutiny břišní. Lékaři teď zřejmě budou zjišťovat, zda má politik infekci. S odkazem na sdělení nemocnice a nejmenovaných lékařů o tom informovala agentura Reuters. Před dvěma týdny Bolsonara během předvolebního mítinku ve městě Juiz de Fora ve východobrazilském státě Minas Gerais pobodal útočník nožem. Do nemocnice byl politik tehdy převezen v kritickém stavu.

Bolsonaro měl mírnou teplotu. Následně lékaři zjistili, že měl tekutinu v dutině břišní. Tekutinu mu pak odsáli, uvedla v prohlášení nemocnice Alberta Einsteina. Nejmenovaní lékaři pak agentuře Reuters sdělili, že vzorek tekutiny bude analyzován s cílem zjistit, zda má politik infekci.

Bolsonaro se prezentuje jako kandidát, který dá do pořádku neurovnanou brazilskou politiku prorostlou korupcí; řada lidí ho označuje za brazilského Donalda Trumpa. Kvůli svým mnohdy radikálním postojům čelí Bolsonaro mimo jiné obviněním z rasismu. Je znám rovněž urážlivými výroky na adresu žen a veřejně obhajuje brazilskou diktaturu z let 1964-1985. Vystupuje také proti sňatkům homosexuálů, které jsou v Brazílii legální již několik let.

Podle nejnovějšího průzkumu institutu IBOPE se Bolsonaro ve druhém kole koncem října zřejmě utká s levicovým kandidátem Fernandem Haddadem. První kolo, které se koná 7. října, by podle tohoto průzkumu vyhrál poslanec Bolsonaro s 28 procenty hlasů a druhý by skončil ekonom libanonského původu Haddad s 19 procenty hlasů. Třetí místo zatím přisoudil průzkum IBOPE kandidátovi levého středu Ciru Gomesovi.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Největší repatriační operace v době míru. Britové stahují 110 tisíc turistů


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.