Rasismus, nebo pravidla? Rozhodčí nutil tenistku z Ománu svléknout si legíny

Rasismus, nebo pravidla? Rozhodčí nutil tenistku z Ománu svléknout si legínyNOVÉ
Tenistka Fatma Al Nabhaniová Foto:

Foto: Instagram Fatma Al Nabhani

Svět

nevhodný oděv?

voš Echo24

Historicky první profesionální tenistka z oblasti Perského zálivu Fatma Al Nabhani (27), si stěžuje na rasistické chování rozhodčího během tenisového turnaje ve francouzském Clermontu. Rozhodčí ji požádal, aby si svlékla legíny, které nosí muslimská tenistka pod sukní. „Nebyl k tomu důvod, bylo to rasistické,“ stěžuje si Ománka, která se momentálně nachází na 438. místě světového žebříčku.

„Nikdy jsem si nemyslela, ani si to nedokázala představit, že bych mohla mít zkušenost s rasismem a neférovostí. Vím, že je to velice citlivé téma, ale musím se za sebe postavit. Jsem muslimka, jsem Arabka a vždy na to budu hrdá,“ popsala tenistka své pocity ve svém videu na Instagramu. Tenistka se cítila uražena protože, protože od roku 2007, od kdy jezdí na turnaje, nemusela nikdy problém se svým tenisovým oděvem řešit.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Part 1 I never thought or imagined I could ever experience the real meaning of racism and unfairness 👎🏼👎🏼👎🏼 I am sorry I know this is a very sensitive topic but I have to stand up for my self. I Am Muslim, I Am Arab and I’ll always be proud of it. @itf__tennis @wta 1- in the first round wanting me to remove my leggings and threatening me by not able to compete my match if I didn’t while it’s approved by the ITF in the end they made me pull it up higher a bit because that 2 inch extra of skin was a big deal for them. 2- second round not giving me my right as a player inside the match chair umpire against me since beginning of the match and stealing 5 match points from me and giving me a code violation for complaining while my opponent should get it for swearing and bad language and miss behaving 3- chair umpire having conversation in French in each change over and laughing with the opponent 4- a very bad treatment from some of the staff in the tournament

Příspěvek sdílený Fatma Al Nabhani (@falnabhani),

Tenistka na Instagramu uvedla, že před prvním kolem jí bylo rozhodčím nařízeno, aby si sundala legíny. V jiném případě by ji nenechal zúčastnit se utkání. Tenistka odmítla a nechala na kurt přivolat supervizora, který jí dal za pravdu. I přesto nakonec donutil rozhodčí legíny lehce povyhrnout. „Ta trocha kůže pro něj asi znamenala mnoho,“ poznamenala tenistka ironicky.

Aférou se nakonec zabývala i Mezinárodní tenisová federace (ITF), protože pravidla federace umožňují nosit přiléhavé kalhoty pod kolena. Výsledky šetření jsou tak bedlivě očekávaná.  

Čtěte také: Aféra kolem Sereny Williamsové neutichá. Ozvala se i Martina Navrátilová

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.