1 Oslabení poosmé v řadě

Pražská burza opět oslabila, je nejslabší od června 2017

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Pražská burza oslabila poosmé v řadě, a je tak nejslabší od konce června 2017. Index PX ve čtvrtek klesl o 0,55 procenta na 977,91 bodu. Dolů ho táhly především ztráty akcií Komerční banky a energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Obchody s cennými papíry Komerční banky a ČEZ tvořily většinu z celkového čtvrtečního objemu obchodů na burze. Zároveň tyto emise postihly jedny z nejvýraznějších propadů mezi hlavními emisemi pražské burzy. Nejvíce oslabily akcie ČEZ, a to o 2,31 procenta na 529 korun. Cenné papíry Komerční banky zlevnily o 1,22 procenta na 850 korun.

Ze 13 hlavních emisí si polepšilo pouze pět. Nejvýrazněji posílily akcie výrobce lihovin Stock, které zdražily o 1,99 procenta na 61,40 koruny.

Česká měna ve čtvrtek mírně posílila vůči euru i dolaru. K 17:00 koruna zpevnila oproti předchozímu závěru k euru o dva haléře na 25,82 Kč/EUR a k dolaru o čtyři haléře na 22,63 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Ředitel pražské burzy Koblic bude nově zastupovat evropské burzy

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.