1 prestižní funkce

Ředitel pražské burzy Koblic bude nově zastupovat evropské burzy

, NOVÉ

Témata: ,

Jmenováním do prestižní funkce se může chlubit generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic. V příštích třech letech bude totiž stát v čele Federace evropských burz cenných papírů (FESE – Federation of European Securities Exchanges), která sdružuje 36 evropských burz. Informují Hospodářské noviny.

„Je pro mne čest být zvolen prezidentem FESE a zastupovat evropský burzovní sektor, který je nedílnou součástí evropského hospodářství,“ uvedl Koblic pro HN. Zároveň dodal, že je v dnešní době více než kdy jindy potřeba společně pracovat na zlepšování evropských kapitálových trhů.

Ředitel pražské burzy zastával do letošního léta funkci viceprezidenta FESE a věří, že ke zvolení do čela federace přispěla především jeho dobrá pověst. Koblic působí i ve vedení vídeňské burzy a v představenstvu burzovního holdingu CEESEG.

Koblic je přesvědčen, že jeho nová funkce nebude mít vliv na fungování pražské burzy. „Vybudoval jsem si zde kvalitní tým a to samé platí i o burze vídeňské,“ řekl pro HN. Koblicovým klíčovým tématem v nové funkci má být vytváření podmínek v rámci EU pro malé regionální burzy, které představují důležitý zdroj kapitálu pro malé a středně velké podniky. 

Čtěte také: Přísnější pravidla u hypoték platí i pro jejich refinancování, říká ČNB

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.