1 prestižní funkce

Ředitel pražské burzy Koblic bude nově zastupovat evropské burzy

, NOVÉ

Témata: ,

Jmenováním do prestižní funkce se může chlubit generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic. V příštích třech letech bude totiž stát v čele Federace evropských burz cenných papírů (FESE – Federation of European Securities Exchanges), která sdružuje 36 evropských burz. Informují Hospodářské noviny.

„Je pro mne čest být zvolen prezidentem FESE a zastupovat evropský burzovní sektor, který je nedílnou součástí evropského hospodářství,“ uvedl Koblic pro HN. Zároveň dodal, že je v dnešní době více než kdy jindy potřeba společně pracovat na zlepšování evropských kapitálových trhů.

Ředitel pražské burzy zastával do letošního léta funkci viceprezidenta FESE a věří, že ke zvolení do čela federace přispěla především jeho dobrá pověst. Koblic působí i ve vedení vídeňské burzy a v představenstvu burzovního holdingu CEESEG.

Koblic je přesvědčen, že jeho nová funkce nebude mít vliv na fungování pražské burzy. „Vybudoval jsem si zde kvalitní tým a to samé platí i o burze vídeňské,“ řekl pro HN. Koblicovým klíčovým tématem v nové funkci má být vytváření podmínek v rámci EU pro malé regionální burzy, které představují důležitý zdroj kapitálu pro malé a středně velké podniky. 

Čtěte také: Přísnější pravidla u hypoték platí i pro jejich refinancování, říká ČNB

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.