V Unipetrolu u Litvínova hořelo, požár byl doprovázen výbuchem a otřesy

požár v chemičce

V Unipetrolu u Litvínova hořelo, požár byl doprovázen výbuchem a otřesyNOVÉ
ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

1
Domov

V areálu společnosti Unipetrolu v Záluží u Litvínova dnes ráno hořelo na jednotce parciální oxidace, tedy výroby vodíků. Požár se obešel bez zranění. Podle obyvatel Mostu a Litvínova požár provázely otřesy a výbuch.

Lokální požár zasáhl jednotku parciální oxidace kolem půl páté ráno. „HZS Unipetrolu měl do pěti minut požár plně pod kontrolou. Pravděpodobnou příčinou byla netěsnost na potrubí plynu,“ uvedl Kaidl.

Podle mluvčího krajských hasičů na místě zasahovali jen podnikoví hasiči Unipetrolu. „Požár byl lokalizován v 7:42. Jednotka provedla měření termokamerou a detektorem uhlovodíků. Nikdo nebyl zraněn,“ doplnil Marvan. Požár se podle společnosti obešel i bez škod na životním prostředí.

Podle obyvatel Mostu a Litvínova požár provázely několik desítek minut otřesy a výbuch. Policie po dobu zásahu uzavřela silnici I/27. Mezi Mostem a Litvínovem nejezdily ani tramvaje.

Mostecký okresní soud měl dnes začít projednávat kauzu požáru v Unipetrolu ze srpna 2015. Tehdy otřásla exploze etylenovou jednotkou a následoval mnohahodinový požár. Státní zástupce obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti dva zaměstnance firmy. Podle žalobce včas nespustili bezpečnostní opatření, aby havárii předešli. Firma za svými lidmi stojí. Hlavní líčení mělo být tento i příští týden, bylo ale odročeno na neurčito.

Čtěte také: Koledy mohou škodit duševnímu zdraví, Globus je omezí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.