ČVUT představila svoji elektroformuli

Uvnitř Fotogalerie

ČVUT představila svoji elektroformuliElektrotechnická fakulta 18
Homepage

Echo24

Pražská elektrotechnická fakulta (FEL ČVUT) představila sedmou generaci studentské elektroformule, veřejnost ji mohla vidět v rámci  tradičního dne otevřených dveří, v sobotu fakulta uspořádala 26. setkání absolventů fakulty, které každoročně pořádá ELEKTRA – Spolek absolventů a přátel Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet software na detekci obličeje, navštívit audiovizuální studio s klíčovací plochou nebo se seznámit s projektem studentské elektroformule. Fakulta představila sedmou generací monopostu, se kterým se týmu eForce FEE Prague Formula podařilo získat celkové vítězství na závodech Formula Student Czech Republic, čímž se zapsala do historie jako vůbec první elektroformule, která tento titul na FS Czech získala. Pražský tým, který tvoří především studenti silnoproudého oboru Elektronika, energetika a management, tímto výsledkem porazil konkurenci z celé Evropy, mimo jiné z Německa, Belgie, Španělska, či Řecka.

Mezi další výrazné úspěchy fakulty patří také činnost týmu prof. Jiřího Matase, jenž od roku 2003 spolupracuje se společností Toyota na vývoji autonomního automobilu. Rozsah spolupráce se postupně rozšiřuje a v letošním roce na fakultě vznikla multidisciplinární laboratoř Toyota Research Lab, kterou společnost Toyota podporuje finančním prostředky v objemu řádu 1 milion Euro ročně.