1 Znásilnění na Litoměřicku

Policie obvinila cizince ze znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku

, , NOVÉ

Témata: , ,

Policie obvinila mladého cizince ze znásilnění dívky na Litoměřicku. Pachatele zadrželi kriminalisté bezprostředně po činu, který se stal v úterý kolem poledne. ČTK potvrdila informace Litoměřického deníku okresní státní zástupkyně Věra Šípalová.

Policie zahájila trestní stíhání muže. „Na případu pracuje mnoho lidí. Nyní je muž na policejní cele a já podám návrh na jeho vzetí do vazby,“ uvedla Šípalová. „Jedná se o násilnou a majetkovou trestnou činnost,“ řekla.

Okresní státní zástupkyně v Litoměřicích Kateřina Doušová deníku Echo24 sdělila, že nemá potvrzené, že pachatelem je migrant. „Mohu ovšem potvrdit, že pachatelem je cizí státní příslušník a předpokládáme, že se jedná o Afričana,“ řekla pro Echo24 Doušová s tím, že zadržený nespolupracuje. „Bylo by jednodušší, kdyby s námi spolupracoval a my mohli ověřit informace, které by nám poskytl, ale o své osobě nám odmítá cokoliv sdělit a vůbec nekomunikuje,“ sdělila deníku Echo24 okresní státní zástupkyně v Litoměřicích. 

Obětí je podle státní zástupkyně dívka mladší osmnácti let. To deníku Echo24 potvrdila také okresní státní zástupkyně v Litoměřicích Kateřina Doušová. „Poškozenou v této věci je nezletilá oběť“ řekla Doušová pro Echo24. Deník uvedl, že dívka je z Terezína a je jí 16 let.

Trestný čin se podle deníku stal v obci Lukavec a měl jej spáchat muž, kterého prý ve stejný den ráno propustili z výkonu trestu v Drážďanech v Německu a vyhostili z Německa. Doušová deníku Echo24 řekla, že o pachatelově pohybu v Německu ví a podle ní zde žádal o azyl, ale o vyhoštění ze země žádné informace nemá.

Kateřina Doušová deníku Echo24 ještě sdělila, že návrh na uvalení vazby by její okresní státní zastupitelství mělo podat do zítřejšího poledne.

Čtěte také: Temná skvrna poválečného Československa. Masakr na Švédských šancích

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.