1 Vedení Prahy

ODS vyzvala Čižinského a Pospíšila, aby usedli v pražské radě

NOVÉ

Témata: ,

Pražská ODS vyzvala lídry Prahy Sobě (PS) Jana Čižinského a Spojených sil pro Prahu Jiřího Pospíšila, aby usedli v rámci nové koalice společně s Piráty v radě hlavního města. ČTK to dnes sdělila mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová. Čižinský a Pospíšil se při vyjednávání o novém vedení města rozhodli, že se nestanou členy rady a budou pouze předsedy zastupitelských klubů. Volby v Praze vyhrála ODS, spolu s dosud vládnoucím ANO ale nejspíš skončí v opozici.

"ODS vyzývá Jana Čižinského a Jiřího Pospíšila, aby jako lídři politických uskupení, která mají obsadit většinu postů v radě osobně převzali politickou odpovědnost za řešení hlavních problémů Prahy a ujali se funkcí náměstků primátora s gescí pro klíčové oblasti dopravy a územního rozvoje," uvedla v prohlášení ODS.

Podle občanských demokratů přímou politickou odpovědnost za řízení města nesou výhradně členové rady a nemohou ji převzít předsedové politických klubů. Čižinský s Pospíšilem v uplynulých týdnech uvedli, že post předsedy klubu je významnou postavou v koalici a mohou například svolat koaliční vyjednávání.

Koalici v Praze vyjednali Piráti s PS a Spojenými silami pro Prahu, v 65členném zastupitelstvu budou mít většinu 39 hlasů. Primátorem se stane Zdeněk Hřib (Piráti). Piráti budou mít v 11členné radě kromě primátora ještě dva radní. PS a Spojené síly budou mít každá po dvou náměstcích primátora a dvou radních.

Volby v Praze vyhrála ODS se ziskem necelých 18 procent hlasů, má 14 mandátů. Na druhém místě skončili Piráti, kteří mají 13 zastupitelů, stejný počet jako další Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. Do zastupitelstva se dostalo ještě ANO s 12 zastupiteli.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.