1 Požár trajektu

Trajekt porouchaný na Baltu se rozjel, míří do Klajpedy

AKTUALIZUJEME

Témata: , ,

V Baltském moři nedaleko ruského přístavního města Kaliningradu dnes nahlásil technické problémy trajekt se 335 lidmi na palubě. První informace hovořily o požáru ve strojovně, provozovatel trajektu ale posléze upřesnil, že o požár nešlo a že cestující jsou v pořádku. Informovala agentura AP.

Dánská společnost DFDS Seaways uvedla, že kvůli problému ve strojovně se objevil kouř, který spustil protipožární varovný systém. Cestující tak byli svoláni, aby se připravili na případnou evakuaci. Ta ale bezprostředně nebyla potřeba.

"Nyní zjišťujeme, zda je loď schopna sama pokračovat v cestě, nebo bude muset být odtažena," řekl mluvčí společnosti DFDS Gert Jakobsen agentuře AP. Podle něj se plavidlo nachází v mezinárodních vodách.

První zprávy hovořily o tom, že požár ve strojovně trajektu vypukl, když bylo plavidlo asi 135 kilometrů od Kaliningradu. Ten leží mezi Litvou a Polskem.

Po obdržení tísňového signálu z trajektu kolem 12:45 SELČ vyrazil na místo vrtulník litevské armády a další dva byly v pohotovosti, řekl mluvčí letectva. Zmobilizováni byli rovněž ruští a litevští záchranáři.

Trajekt Regina Seaways, který patří dánské společnosti DFDS Seaways, je na cestě z Kielu na severu Německa do Klajpedy v Litvě. Na jeho palubě je 298 pasažérů a 37 členů posádky.

Čtěte také: Frankovy ostatky chce rodina pohřbít v katedrále v centru Madridu


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.