Prodej Jančurovy Student Agency? Cena se pohybuje kolem miliardy korun

Regiojet

Prodej Jančurovy Student Agency? Cena se pohybuje kolem miliardy korunNOVÉ
Radim Jančura Foto:

Foto: Josef Petrák / Wikimedia Commons

1
Ekonomika

voš

Radim Jančura prodává společnost Student Agency. Společnost je jedním z největších prodejců letenek a zájezdů. Podnikatel se chce věnovat pouze autobusům a vlakům Regiojet. Informaci přinesly Hospodářské noviny, které Jančurův záměr vyčetly z nabídky investorům. Podle firmy však prodej není na pořadu dne.

HN potvrzují aktuálnost prodeje dokumentem, do něhož nahlédly, který shrnuje nabídku pro investory. Z dokumentu lze na základě provozního zisku odhadnout hodnotu transakce. Ta by se měla pohybovat kolem miliardy korun.

Podle mluvčího Student Agency se však prodej nechystá.„Prodej Student Agency nebo části jejích aktiv určitě není na pořadu dne. Jako úspěšná firma, která je jedničkou v řadě oborů, je samozřejmě dlouhodobě a opakovaně oslovována potenciálními zájemci, kteří projevují zájem. Soustředíme se ale dále na vlastní rozvoj byznysu a jeho jednotlivých částí,“ řekl HN mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

Z dokumentu určeném pro investory však vyplývá, že se chce brněnský podnikatel věnovat výhradně rozvoji vlakové a autobusové dopravy. Příští rok se firma bude ucházet o nové spoje dálkové dotované dopravy.

Firmu Student Agency založil Radim Jančura v roce 1996. Zprostředkovávala au pair a jazykové pobyty. V roce 2004 vyjely na české silnice první žluté autobusy. V roce 2011 se přidala i vlaková doprava pod názvem Regiojet. V roce 2015 Jančura oznámil, že chce pod značku Regiojet převést i autobusové linky.

V únoru Jančura prodal taxislužbu Tick Tack včetně značky Green-Prague. (více čtěte zde)

Čtěte také: Vodáci si pivo nedají, Ťok nechce rušit „nulovou toleranci v dopravě“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.