Agentura S&P zhoršila rating největší německé banky Deutsche Bank

Agentura S&P zhoršila rating největší německé banky Deutsche BankNOVÉ
Budova Deutsche Bank Foto:

Ilustrační foto: Shutterstock

Svět

Problémy Deutsche Bank

Ratingová agentura Standard & Poor‘s snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank o jeden stupeň na BBB+. Důvodem jsou obavy ohledně schopnosti podniku provést restrukturalizaci svých aktivit. Nový rating se sice stále nachází v investičním pásmu, signalizuje však vyšší pravděpodobnost, že v případě nepříznivých ekonomických podmínek bude oslabena schopnost firmy dostát svým finančním závazkům.

Generálního ředitele společnosti Deutsche Bank Johna Cryana v dubnu v čele podniku nahradil jeho náměstek Christian Sewing. Cryan vedl banku necelé tři roky, investoři však přestali věřit, že se mu podaří vymanit podnik ze ztrát.

Firma po změně ve vedení představila rozsáhlou reorganizaci divize investičního bankovnictví, která bude zahrnovat rušení pracovních míst a omezování některých aktivit, zejména ve Spojených státech a v Asii.

Deutsche Bank loni prodělala 735 milionů eur (zhruba 19 miliard Kč). Ztrátová tak byla již třetí rok za sebou. Ztráta nicméně klesla téměř o polovinu ze zhruba 1,36 miliardy eur v roce 2016.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Z Deutsche Bundesbank do čela ECB? Jsem připraven, vzkázal Weidmann

Trumpův zeť Kushner získal krátce před volbami půjčku od Deutsche Bank