3 Změny na ministerstvu

Nový ministr zemědělství zařízl dva Jurečkovy odborné náměstky

NOVÉ

Témata: ,

Na ministerstvu zemědělství by měl skončit první náměstek Jiří Jirsa a náměstek pro řízení sekce ekonomiky a informačních technologií Zdeněk Adamec. Jde o dva ze sedmi odborných náměstků v resortu. Jejich sekce se sloučí, ministerstvo zemědělství by změnu mělo nechat v rámci systemizace služebních míst předložit vládě.

Platit by pak měla, v případě souhlasu menšinového kabinetu Andreje Babiše (ANO), od Nového roku. Odejde také šéfporadkyně Simona Prečanová a mluvčí resortu Markéta Ježková. Informaci ČTK potvrdil tiskový odbor ministerstva. Podle informací ČTK oznámil v úterý personální změny v čele úřadu nový ministr zemědělství Jiří Milek (za ANO) na poradě vedení.

Čtěte také: Střet zájmů ve vládě? Čerpá stovky milionů z EU, teď má o dotacích rozhodovat sám

Podobný postup použil nyní už bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), když sloučil od letošního roku sekci zahraničního obchodu, kterou vedla tehdejší náměstkyně Jaroslava Beneš Špalková, s komoditní sekcí náměstka Jiřího Šíra. Ten následně jako jediný kandidát uspěl ve výběrovém řízení na vedení sloučené sekce.

Ministr odborné náměstky, i když přišli za minulého vedení, sám odvolat nemůže. Slučování nebo naopak vytváření nových sekcí na ministerstvu musí v rámci změny služebních míst odsouhlasit právě vláda.

Více k tématu zde: Teď, nebo až za rok. Babišovi ministři překotně škrtají náměstky

Jirsa působil na ministerstvu jako náměstek od roku 2014, přivedl ho Jurečka. Dříve působil podle webu ministerstva zemědělství desetiletí jako poradce v Evropském parlamentu, je také soudním znalcem pro autorské a průmyslové právo.

V minulosti vyučoval též na Vysoké škole finanční a správní, v roce 2016 byl také časopisem Ekonom zařazen mezi jednoho z 17 nejinovativnějších právníků.

Zdeněk Adamec nastoupil na ministerstvo v roce 2014, nejprve působil jako ředitel úseku pro ekonomiku a informační technologie, od roku 2015 už jako náměstek. Dříve pracoval například v Home Credit International nebo ve Volksbank.

Čtěte také: Babiš láká strany k podpoře menšinové vlády, ODS i lidovci ho odmítli

Z nového čísla Otroci ideologických balíčků. Ztráta schopnosti vybočit ze svého davu a svobodně myslet

Echo týdne: Kluzký svah, třetí poločas a pracovní úraz ● Esej: Koněv v San Franciscu ● Svět: Christine Lagardeová a úpadek západní civilizace ● Civilizace: Jak dobře vydělávat on-line ● Recenze: Ke hvězdám raději mlčky

Všude hledám Tolkiena Varování politologa Patricka Deneena
Mučení, které jen tak neskončí Václav Marhoul a jeho adaptace knihy Nabarvené ptáče

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.