1 Pokus o teroristický útok?

Útočník v Nimes najel autem do lidí. Křičel Alláhu akbar, říkají svědci

, Nové

Témata: , ,

Muž v noci ze čtvrtka na pátek najel do davu v jihofrancouzském Nimes. Dva lidé jsou vážně zraněni. Francouzská policie muže zadržela, zhruba třicetiletý podezřelý je obviněn z pokusu o vraždu. Podle výpovědí svědků muž křičel Alláhu akbar, informoval deník Le Figaro.

Incident se stal v půl druhé ráno v jihofrancouzském Nimes. Podle svědků muž najel do davu zhruba 50 lidí stojících před místním barem. Muž se následně pokusil z místa činu utéct, ale přítomní lidé ho zastavili a zdrželi do příjezdu policie. 

Oba zranění byli převezeni do nemocnice, podle deníku Le Figaro mají vážná zranění na dolních končetinách. Deník dále uvedl, že poškozené zachránily protiteroristické zábrany. Ty prý fungovaly přesně jak měly a auto zastavily. Do nemocnice na vyšetření byl odvezen i podezřelý, informoval místní deník Midi Libre. Policie také přes noc zajistila místo činu a vyslechla svědky. 

Podle mluvčí místní policie motiv útočníka zatím není známý, nicméně se o případ stará běžná policie, nikoliv vyšetřovatelé z protiteroristické skupiny. 

Ve městě probíhá španělský festival, tzv. La Féria de Nimes. Býčí zápasy, běhání s býky v ulicích a celonoční oslavy přilákají každý rok až milion lidí, francouzské úřady proto věnovaly velkou pozornost protiteroristickým opatřením.

Čtěte více: Čelem vzad. Šéf německé kontrarozvědky už prý nezpochybňuje video z Chemnitzu

Útočník u Paříže zabil nožem dvě ženy a jednu zranil. Na policii křičel Alláhu akbar

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.