1 Pokus o teroristický útok?

Útočník v Nimes najel autem do lidí. Křičel Alláhu akbar, říkají svědci

, Nové

Témata: , ,

Muž v noci ze čtvrtka na pátek najel do davu v jihofrancouzském Nimes. Dva lidé jsou vážně zraněni. Francouzská policie muže zadržela, zhruba třicetiletý podezřelý je obviněn z pokusu o vraždu. Podle výpovědí svědků muž křičel Alláhu akbar, informoval deník Le Figaro.

Incident se stal v půl druhé ráno v jihofrancouzském Nimes. Podle svědků muž najel do davu zhruba 50 lidí stojících před místním barem. Muž se následně pokusil z místa činu utéct, ale přítomní lidé ho zastavili a zdrželi do příjezdu policie. 

Oba zranění byli převezeni do nemocnice, podle deníku Le Figaro mají vážná zranění na dolních končetinách. Deník dále uvedl, že poškozené zachránily protiteroristické zábrany. Ty prý fungovaly přesně jak měly a auto zastavily. Do nemocnice na vyšetření byl odvezen i podezřelý, informoval místní deník Midi Libre. Policie také přes noc zajistila místo činu a vyslechla svědky. 

Podle mluvčí místní policie motiv útočníka zatím není známý, nicméně se o případ stará běžná policie, nikoliv vyšetřovatelé z protiteroristické skupiny. 

Ve městě probíhá španělský festival, tzv. La Féria de Nimes. Býčí zápasy, běhání s býky v ulicích a celonoční oslavy přilákají každý rok až milion lidí, francouzské úřady proto věnovaly velkou pozornost protiteroristickým opatřením.

Čtěte více: Čelem vzad. Šéf německé kontrarozvědky už prý nezpochybňuje video z Chemnitzu

Útočník u Paříže zabil nožem dvě ženy a jednu zranil. Na policii křičel Alláhu akbar

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.