1 Útok v Americe

Mladý muslim ubodal dítě. Mělo si podle něj dělat legraci z islámu, přirovnávalo celebrity k bohům

, NOVÉ

Témata: , ,

Návštěva kamaráda na narozeninovém večírku se třináctiletému chlapci z Floridy stala osudnou. O čtyři roky starší hoch ho pobodal kvůli tomu, že si údajně dělal legraci z jeho náboženské víry, islámu tím, že přirovnával celebrity k bohům. Kromě třináctiletého Jovanniho Sierry, jenž zraněním podlehl, mladistvý útočník zranil i druhého stejně starého chlapce a jeho matku Elaine Simonovou.

Sedmnáctiletého útočníka floridská policie obvinila z vraždy prvního stupně a pokusu o vraždu. Jeho jméno z důvodu nízkého věku agentura Associated Press tají. Ve výjimečných případech je možné, že soud na pachatele nahlíží jako na dospělého, a podle toho ho i soudí. Server Time.com však připomíná, že tamní orgány zatím nic takového neoznámily. Policie útočníka prozatím drží v detenčním zařízení pro mladistvé.

Time dále uvádí, že obviněného muslimského chlapce již několik měsíců sledovaly lokální i federální úřady, včetně FBI. S odkazem na policejní zprávu píše, že mladík sympatizoval s teroristickými skupinami. Ačkoliv úřady měly již dříve zvažovat obvinění, až do masakru na narozeninové oslavě se k němu neodhodlaly.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.