Mladý muslim ubodal dítě. Mělo si podle něj dělat legraci z islámu, přirovnávalo celebrity k bohům

Útok v Americe

Mladý muslim ubodal dítě. Mělo si podle něj dělat legraci z islámu, přirovnávalo celebrity k bohůmNOVÉ 1
Svět

fk Echo24

Návštěva kamaráda na narozeninovém večírku se třináctiletému chlapci z Floridy stala osudnou. O čtyři roky starší hoch ho pobodal kvůli tomu, že si údajně dělal legraci z jeho náboženské víry, islámu tím, že přirovnával celebrity k bohům. Kromě třináctiletého Jovanniho Sierry, jenž zraněním podlehl, mladistvý útočník zranil i druhého stejně starého chlapce a jeho matku Elaine Simonovou.

Sedmnáctiletého útočníka floridská policie obvinila z vraždy prvního stupně a pokusu o vraždu. Jeho jméno z důvodu nízkého věku agentura Associated Press tají. Ve výjimečných případech je možné, že soud na pachatele nahlíží jako na dospělého, a podle toho ho i soudí. Server Time.com však připomíná, že tamní orgány zatím nic takového neoznámily. Policie útočníka prozatím drží v detenčním zařízení pro mladistvé.

Time dále uvádí, že obviněného muslimského chlapce již několik měsíců sledovaly lokální i federální úřady, včetně FBI. S odkazem na policejní zprávu píše, že mladík sympatizoval s teroristickými skupinami. Ačkoliv úřady měly již dříve zvažovat obvinění, až do masakru na narozeninové oslavě se k němu neodhodlaly.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.