2 Pieta na Slavii nabude

Sparta památku vojáků uctila, Slavii to UEFA zakázala

, NOVÉ

Témata: , ,

Zatímco stadion na Letné při ligovém zápase Sparty se Slováckem věnoval památce českých vojáků padlých v Afghánistánu minutu potlesku, u jeho největšího rivala, pražské Slavie, bude podobný akt chybět. Žádosti klubu totiž nevyhověla organizace UEFA, pod jejímž dohledem Slavia v úterý večer sehraje úvodní utkání 3. předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev. O zamítnutí informoval na Twitteru Jaroslav Tvrdík, místopředseda představenstva CEFC Europe, jíž tým z Vršovic patří.

„UEFA nevyhověla žádosti SK Slavia uctít památku tří padlých vojáků na dnešním zápase. Jsou to hrdinové a vážíme si toho, co udělali pro naši zemi,“ napsal v příspěvku Tvrdík. Klub se podle něj ve spolupráci s nadačním fondem REGI Base dlouhodobě podílí na přípravě oslav dne veteránů, který se koná 11. listopadu.

Pietní akt naopak nechyběl na nedělním ligovém duelu mezi Spartou a Slováckem. Stadion před úvodním hvizdem rozhodčího uctil památku vojáků minutou potlesku, při níž se hráči obou celků shromáždili u středového kruhu. 

Vojáci padli v neděli při hlídce mimo základnu, kde na ně zaútočil sebevražedný atentátník. Byli součástí jednotky, která převzala ochranu spojenecké základny Bagrám letos v dubnu. Zpět do České republiky se měli po půlročním působení vrátit v říjnu. Při útoku zemřel rotný Martin Marcin, který v armádě podle Pejška působil od roku 2003. Na vojenské misi byl popáté, dvakrát předtím působil v Kosovu, do Afghánistánu byl vyslán potřetí. Desátníci Kamil Beneš (28) a Patrik Štěpánek (25) byli na své první misi. Beneš byl v armádě od roku 2013, Štěpánek od roku 2015.

Čtěte také: Vojenské pocty pro padlé v Afghánistánu. Přelet stíhaček je na rodinách vojáků

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.