Zlatuška rezignoval na funkci děkana, chce však uspět v další volbě

Senát ho nepotvrdil

Zlatuška rezignoval na funkci děkana, chce však uspět v další volběAKTUALIZACE
Domov

Echo24

Bývalý poslanec z ANO a bývalý rektor Masarykovy univerzity Jiří Zlatuška rezignoval na funkci děkana Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Zlatuškovi měl mandát vypršet letos v srpnu. Rezignací podle Fojtové reagoval na páteční volby děkana. Fakultní akademický senát ho v prvním kole na následující čtyři roky nepotvrdil, ač byl jediným kandidátem.

Zlatuška podal rezignaci v pondělí. Rektor univerzity Mikuláš Bek rezignaci přijal. „Druhé kolo voleb se uskuteční v pátek ve 14.00,“ uvedla Fojtová. Zlatuška sice rezignoval na funkci děkana, z voleb děkana ale neodstoupil. Je jediným kandidátem. „Volba je tříkolová. Pokud akademický senát kandidáta nezvolí, budou volby nové,“ řekla Fojtová.

Zlatuška - rezignační dopis by newsroom on Scribd

Zlatuška ve svém rezignačním dopise, který má redakce k dispozici, uvedl, že si je vědom toho, že hlasování Akademického senátu FI MU po formální stránce nebylo hlasováním o odvolání děkana. „Pokud bych ale z této situace nevyvodil výše uvedený důsledek, nutně bych setrváváním ve funkci poškozoval zájmy fakulty, kterou mám reprezentovat. Mé postoje nebo kroky by mohly být zpochybňovány otázkou, nakolik ještě jako děkan reprezentuji fakultu, jejímž jménem jednám, a nakolik pouze sebe, což by podle mého názoru fakultu poškozovalo,” napsal Zlatuška. „Se svou vizí a programem pro fakultu se budu snažit uspět v kandidatuře na děkana fakulty v dalším kole volby této, nebo ve volbě nové, v níž bych mohl být poměřován s nějakým dalším kandidátem,” dodal.

Zlatuška byl v minulosti i rektorem Masarykovy univerzity. Poté působil jako senátor a zastupitel města Brna. V minulém volebním období se na kandidátce ANO dostal do Sněmovny.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.