1 Neobvyklá krádež

Zloději ukradli střechu kostela vážící 20 tun. Nikdo dole si ničeho nevšiml, snad jen ten nahoře...

, NOVÉ

Témata: , ,

Pánu bohu pod nosem. Olověnou střechu o celkové váze dvaceti tun ukradli zloději z kostela Všech svatých v britské vsi Houghton Conquest. Že je střecha pryč si kastelánka všimla, až když tento týden začaly odhalenou střechou prosvítat sluneční paprsky. Podle vyšetřovatelů se zloději vydávali za řemeslníky a střechu rozebírali postupně. Policie po pachatelích pátrá.

Terčem neobvyklého útoku se stal kostel ze 14. století v odlehlé anglické vesnici Houghton Conquest. Zloději vydávající se za řemeslníky mu doslova rozebrali 20tunovou střechu. „Máme za to, že lidé, kteří jsou za to zodpovědní, do kostela chodili opakovaně delší dobu,“ cituje BBC inspektora Nicka Masterse. Podle jeho slov zloději ke krádeži používali nákladní vozy, kterými vozili lešení a žebříky. „Je to drzost. Vyšetřujeme několik možných stop, abychom zjistili, jak se to stalo. Toto je nepřijatelné,“ dodal.

Podle zástupců církve by se celkové náklady na opravu rozkradené střechy mohly vyšplhat až na desítky tisíc liber. Pojišťovna však prý celou částku nepokryje. „Nevím, jak za to zaplatíme… Modlím se každý den, aby se už nestalo nic dalšího,“ nechala se slyšet tamní pokladnice Joyce Bullocková. „Je to devastující… Již teď nemáme dost dobrovolníků. Bere nám to vítr z plachet,“ posteskla si zase členka kongregace Sarah Hannantová.

Jak přesně je možné, že si na „dělnících“ rozebírajících střechu kostela nikdo nevšiml ničeho podezřelého, britské servery neuvádí. Tamní kastelánka Margaret Tyler však zůstává optimistická. Naplánované svatby a jiné akce v kostele proběhnou.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Švédové zatkli podezřelého z krádeže královských klenotů z katedrály

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.