Manželka Macrona podala žalobu proti nařčení, že je muž

MACRONOVÁ SE BRÁNÍ

Manželka Macrona podala žalobu proti nařčení, že je muž
Emmanuel Macron se svou chotí Brigitte. Foto: Shutterstock
1
Svět

Echo24

První dáma Francie Brigitte Macronová podala u soudu v Paříži žalobu na dvě ženy, protože na internetu šířily nepravdivé zprávy, že se narodila jako muž. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na své zdroje.

Podle televizní stanice M6 se k žalobě připojili i tři děti pedagožky a její bratr. Jako důvod citují zásah do soukromí a porušení práv na ochranu osobnosti. První slyšení v tomto občanskoprávním sporu by se mělo konat 15. června.

Teorie, že první dáma je transgender žena, se nejprve na podzim objevila na facebookovém profilu Natachi Reyové, která se prezentuje jako nezávislá novinářka. Tato žena také často kritizuje vládní opatření proti šíření koronaviru, BBC ji označila jako stoupenkyni krajní pravice.

Manželka francouzského prezidenta kromě Reyové žaluje i další ženu, která se označuje jako „médium“, tedy osoba, která údajně slouží jako prostředník mezi fyzickým a spirituálním světem. Obě byly jedněmi z hlavních šiřitelek falešných zpráv, že se Macronová údajně narodila jako muž pod jménem Jean-Michel Trogneux.

Právník Macronové na žádost AFP o komentář nereagoval.