OBRAZEM: 11 nejkrásnějších koutů Česka podle americké CNN

Krásy Česka

OBRAZEM: 11 nejkrásnějších koutů Česka podle americké CNNFOTOGALERIE
Pravčická brána v Českém Švýcarsku Foto:

Foto: Shutterstock

11
Domov
Echo24
Sdílet:

Fascinující, plná krásných míst a navíc cenově dostupná. Tak popisuje Českou republiku americká televize CNN, která sestavila žebříček 11 míst v Česku, která stojí za to navštívit. Podívejte se na ně ve fotogalerii.

CNN uvádí, že Česko by mělo díky řadě malebných historických měst, úžasné architektuře a půvabnými přírodními zázraky na seznamu každého správného cestovatele. Do žebříčku 11 nejkrásnějších lokací v Česku zařadila hned 9 měst, které doplnilo slavným hradem a národním parkem. Americká televize kromě krásných míst zmiňuje i příjemné ceny.

Žebříček je zahájen hlavním městem Prahou, kde CNN zmiňuje především největší hradní komplex v Evropě, zachovalé Staré Město, Karlův most, panorama řeky Vltavy a mimo jiné také příjemné ceny a skvělou kuchyň.

Chrám svaté Barbory v Kutné hoře
Chrám svaté Barbory v Kutné hoře Foto:

Foto: Shutterstock

Jedním z nejkrásnějších měst americká televize označila také Kutnou Horu, kde turistům doporučuje návštěvu Chrámu svaté Barbory, kostelu Všech svatých a s ním spjatou kostnici či České muzeum stříbra, kde je možné v rámci prohlídky sestoupit do středověkého dolu.

Květná zahrada v Kroměříži
Květná zahrada v Kroměříži Foto:

Foto: Shutterstock

Turisté by dále měli navštívit Kroměříž, kde CNN vyzdvihuje například barokní Květnou zahradu nebo Arcibiskupský zámek.

Český Krumlov
Český Krumlov Foto:

Foto: Shutterstock

Na seznam CNN dále zařadila Český Krumlov známý nádherným středověkým centrem, jihomoravské Brno se svým unikátním mixem gotické, barokní a novodobé architektury, nebo Karlovy Vary. Americká televize zmiňuje kromě světoznámého lázeňství a barevné architektury také tamní Mezinárodní filmový festival.

Olomouc
Olomouc Foto:

Foto: Shutterstock

Do žebříčku se z měst dostala ještě pivem vyhlášená Plzeň, dále malou, ale pohádkově malebnou Telč, a Olomouc. Tu CNN označuje za velice podceňovanou, protože ji turisté ve velkém příliš nenavštěvují.

Karlštejn
Karlštejn Foto:

Foto: Shutterstock

Devět českých měst v žebříčku doplnil ještě národní park České Švýcarsko poskytující svým návštěvníkům mnoho krásných míst a hrad Karlštejn. Na něm CNN vyzdvihuje například Mariánskou věž či možnost se podívat na karlštejnský poklad v tamní pokladnici.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Nejlepší snímky divoké přírody letošního roku. Tragédie i fascinující záběry

FOTOGALERIE: Podívejte se na adepty na Českou cenu za architekturu

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články