1 Setkání s ománským sultánem

Izraelský premiér navázal styky s Ománem. Po 22 letech

NOVÉ

Témata: ,

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pátek navštívil Omán, kde jednal s tamním sultánem Kábusem bin Saídem, oznámil úřad předsedy izraelské vlády. V prohlášení dodal, že jde o první setkání vůdců obou zemí od roku 1996. Izrael s arabským Ománem neudržuje diplomatické styky, uvedla agentura AFP.

Podle komuniké Netanjahuovy kanceláře se premiérova cesta uskutečnila na pozvání sultána po dlouhém vyjednávání. Oba státníci spolu mluvili o blízkovýchodním mírovém procesu a dalších tématech.

„Návštěva byla důležitým krokem při realizaci politiky premiéra Netanjahua, jejímž cílem je prohlubovat vztahy se zeměmi regionu,“ píše se podle AFP v prohlášení.

Z arabských zemí udržuje Izrael diplomatické vztahy pouze s Jordánskem a Egyptem. Netanjahu ale podle AFP opakovaně prohlašuje, že kvůli nové situaci v oblasti – především rostoucímu vlivu Íránu – se zájmy Izraele v některých bodech shodují se zájmy arabských zemí.

Čtěte také: Izrael po raketové palbě Palestinců opět otevřel přechody s Gazou

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.