1 Vražda Jána Kuciaka

Soud zamítl Kočnerovu stížnost na obvinění v Kuciakově vraždě

, NOVÉ

Témata: , ,

Slovenská prokuratura zamítla stížnost Mariana Kočnera na obvinění v případu loňské vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. S odvoláním na Kočnerova advokáta o tom informovala slovenské média.

Policejní vyšetřovatel letos v březnu obvinil Kočnera z objednání Kuciakovy vraždy, při které přišla o život i žurnalistova partnerka Martina Kušnírová. V případu byly ještě loni na podzim obviněny ještě čtyři další osoby. Všem obviněným hrozí doživotí.

Kočner byl jedním z lidí, kterým se Kuciak ve svých článcích často věnoval. Žurnalistovi v telefonickém rozhovoru v roce 2017 podnikatel vyhrožoval, že najde „špínu“ na něj a na jeho rodinu a získané informace zveřejní. Kvůli tomu se Kuciak obrátil na policii, ta však věc odložila.

Vyšlo také najevo, že Kočner nechal Kuciaka a další novináře sledovat. Do tohoto sledování byli podle tisku za úplatu zapojeni bývalí příslušníci slovenské civilní tajné služby SIS.

Čtěte také: Kdo stojí za vraždou novináře Kuciaka? Objednavatel stále neodhalen, obviněni byli čtyři lidé

Kočner je od loňského června ve vazbě kvůli případu, ve kterém spolu s bývalým šéfem soukromé televize Markíza a exministrem hospodářství Pavolem Ruskem čelí obžalobě z falšování směnek v hodnotě zhruba 69 milionů eur (1,77 miliardy Kč).

Podle dřívějších informací se jeden z obviněných v případu Kuciakovy vraždy, Miroslav Marček, přiznal, že na Kuciaka a Kušnírovou střílel právě on. Bývalého vojáka Marčeka přitom vyšetřovatelé původně označovali v případu za řidiče; za střelce považovali jiného obviněného Tomáše Szabóa. Policie pak na základě Marčekova svědectví našla v řece Váh část pistole, která mohla být použita při vraždě zmíněné dvojice.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,