1 Nástupce Bělobrádka

Jihočeská KDU-ČSL podporuje Bartoška, Olomouc zase Jurečku

, NOVÉ

Témata: , , ,

Jihočeští lidovci nominovali na předsedu KDU-ČSL Jana Bartoška. Nynější místopředseda strany a předseda poslaneckého klubu Bartošek byl na sobotní krajské konferenci v Českých Budějovicích opětovně zvolen krajským předsedou. Uvedl to krajský tajemník Šimon Heller. Delegáty jihočeské konference pozdravil i další aspirant na vedení lidovců Marek Výborný.

Nominaci Bartoška na předsedu strany podpořila konference 57 z 58 hlasů. Do celostátního výboru byl za jihočeské lidovce navržen někdejší ministr kultury Jaromír Talíř. „Směrem k budoucímu vedení KDU-ČSL byly schváleny pouze tyto dva návrhy,“ uvedl Heller.

Krajským předsedou byl Bartošek zvolen na další dva roky. Pozice v krajském výboru obhájili také všichni místopředsedové – Jaroslav Hejl, Petr Hladík, Robert Huneš a Jaromír Talíř.

Volební sjezd strany začne v Brně 29. března. Pavel Bělobrádek, který lidovce vede od roku 2010, nebude na sjezdu funkci obhajovat. Strana podle něj potřebuje nový impulz. Kromě Bartoška a Výborného by na místo předsedy KDU-ČSL měl kandidovat první místopředseda a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. Tomu zase dnes vyjádřili podporu na předsedu strany delegáti krajské konference Olomouckého kraje, odkud pochází.

V Jihočeském kraji dostala KDU-ČSL v říjnu 2017 ve volbách do Sněmovny 5,38 procenta hlasů. O rok dřív v krajských volbách získali lidovci na jihu Čech 6,63 procenta.

Čtěte také: Spojování na pravici. Lidovci jdou do eurovoleb s pěti menšími konzervativními stranami

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.