Pražané jsou zpovykaní svou dopravu, v cizině je to horší, míní Krnáčová

Pražané jsou zpovykaní svou dopravu, v cizině je to horší, míní KrnáčováNOVÉ
Andrea Krnáčová Foto:

Ilustrační foto. – FOTO: www.flickr.com

Domov

Krnáčová o Pražanech

jhr Echo24

Obyvatelé Prahy jsou mírně zpovykaní, pokud jde o kvalitu dopravy v jejich městě. Uvedla to pražská primátorka Andrea Krnáčová v sobotním rozhovoru se serverem Novinky.cz. Hlavní město je na tom podle ní v porovnání s cizinou s dopravou lépe. Současně prohlásila, že pokud jí pražské vedení hnutí ANO vyjádří podporu, ráda by znovu kandidovala na pozici primátorky hlavního města.

Krnáčová soudí, že Praha žádný velký problém s dopravou nemá. „Myslím, že co se týče dopravy, tak každý cizinec, který tady bydlí, nebo velvyslanec, se kterými se potkávám, tak jsou šťastni, že tady mají dopravu, jakou mají. Myslím, že Pražané jsou trochu zpovykaní s dopravou, protože když jsem v zahraničí a čekám deset minut v zácpě, tak v Praze už by bylo povstání a skandál,“ myslí si Krnáčová. 

Souběžně ale přiznává, že ne všechno je v každodenním provozu ideální, zejména co se týká staveb. „Devadesát pět procent všech stavebních úprav v dopravě, resp. na ulicích, je plánováno bez ohledu na to, že máme volební rok, a nebo nemáme volební rok,“ dodala primátorka. Za hlavní potíž vidí složitost schvalovacího procesu stavebního zákona, který zpomalil výstavbu například i Pražského okruhu.

V Praze je v současné době výrazně omezen provoz na Libeňském mostě, Trojská lávka spadla a nahradil ji přívoz. Uzavřeny jsou některé výstupy ze stanic metra Anděl, Náměstí republiky či Palmovka. Problémem je také pasáž stanice Budějovická, kterou chce magistrát zbourat. (více zde) Tramvaje nejezdí až do konce června mezi Vysočanskou a Starým Hloubětínem.

Krnáčová rovněž v interview vyjádřila přání znovu usilovat o pozici pražské primátorky. „U nás se zatím ještě nezačaly dělat ani ty primárky, takže si momentálně myslím, že ta otázka je předčasná. Osobně bych ráda kandidovala a pokračovala v práci, ale samozřejmě potřebuji podporu krajského výboru a celého kraje a doufám, že ji dostanu,“ citují Novinky primátorku.

Čtěte také: Zelení s Krnáčovou torpédovali humanizaci magistrály

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články