Člověk musí bojovat, říká bývalá primátorka Krnáčová, která se léčí s rakovinou

KRNÁČOVÁ MÁ RAKOVINU

Člověk musí bojovat, říká bývalá primátorka Krnáčová, která se léčí s rakovinou
Bývalá primátorka Adriana Krnáčová bojuje s rakovinou (archivní snímek). Foto: Foto: Jan Zatorsky
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Někdejší primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová bojuje s rakovinou prsu. O nemoci se dozvěděla v podstatě náhodou při vyšetření u lékaře. Už od léta přitom Krnáčová nosí krátké vlasy a o její nemoci údajně vědělo její okolí. Exprimátorka kvůli nemoci přišla i o jedno ňadro.

Šedesátiletá Krnáčová, která mimochodem nedávno vydala knihu s názvem Zpupnost o korupci, už v létě zaujala v médiích svým krátkým sestřihem. „O rakovině prsu jsem se dozvěděla tak, že jsem šla ke svému lékaři s tím, že mě bolí pravé rameno. Nemohla jsem hýbat rukou při sportu. Pozval mě na ultrazvuk a tam mi řekli, že se mám urychleně objednat na vyšetření, že to nevypadá dobře,“ popsala Adriana Krnáčová v rozhovoru pro Blesk.cz Premium.

Kvůli nemoci přišla Krnáčová o prso, což ale považuje za jednu z těch menších ztrát. „Přišla jsem o ňadro, ale to je to nejmenší. Člověk musí bojovat a musí to přežít. Část procesu uzdravování je v hlavě,“ uvedla někdejší pražská primátorka s tím, že o nemoci už v létě vědělo její okolí a bývalí kolegové z hnutí ANO, s nimiž přerušila kontakt.

„Nechtěla jsem tím obtěžovat lidi kolem a nedokázala jsem o tom s nikým mluvit. Stačí, když tím byla zatížena má rodina a partner, kterým moc děkuji,“ uvedla Krnáčová, podle které zatím vývoj léčby vypadá dobře. „Čeká mě ještě další měsíc a půl ozařování preventivního charakteru. Doufám, že už se to nevrátí,“ dodala.

V letech 2014 až 2018 byla primátorkou a zastupitelkou hlavního města Prahy, mezi lety 2015 až 2020 byla členkou hnutí ANO 2011. Od března do listopadu 2014 zastávala funkci náměstkyně ministra vnitra ČR. V letech 2001 až 2007 byla výkonnou ředitelkou české pobočky mezinárodní organizace Transparency International.

V dubnu 2018 oznámila, že na podzim nebude kandidovat v komunálních volbách. Doplnila, že zůstane jen řadovou členkou hnutí ANO.

Sdílet: