1 Katalánský premiér

Soud: Puigdemont může být opět premiérem, pokud bude osobně přísahat

NOVÉ

Témata:

Bývalý katalánský premiér Carles Puigdemont může opětovně obdržet tuto funkci, pokud bude při podání přísahy osobně přítomný a pokud mu to povolí soud. Jak o tom dnes informovala agentura Reuters, rozhodl o tom španělský ústavní soud. Podle agentury AFP tím soud fakticky přerušil proces jmenování Puigdemonta regionálním premiérem.

Katalánští separatisté v prosincových volbách opět získali většinu v regionálním parlamentu a navrhli na katalánského premiéra Puigdemonta. Ten kvůli hrozbě zatčení zvažoval, že by se o úřad ucházel prostřednictvím videokonference či delegováním hlasu pro zasedání parlamentu.

Katalánský expremiér je nyní v Bruselu a ve vlasti mu hrozí zatčení kvůli obvinění ze vzpoury za jeho snahy o nezávislost Katalánska.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Ostuda v Zemanově štábu. Jeho agresivní pořadatelé napadali návštěvníky


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.