1 Setkání v Buckinghamském paláci

Trump se chystá za královnou. Přizván byl i princ Harry

, NOVÉ

Témata: , , ,

Princ Harry bude mezi účastníky soukromého oběda, který britská královna Alžběta II. uspořádá pro amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho choť při jejich červnové návštěvě Británie. Oznámila to zpravodajská stanice CNN, která informovala o přesném programu Trumpovy návštěvy, jak ho zveřejnil Buckinghamský palác.

Trump a jeho žena Melania přijedou do Británie 3. června. V Buckinghamském paláci je přivítá kromě královny také princ Charles s manželkou Camillou. S Charlesem pak pozdraví čestnou stráž a po soukromém obědě má následovat prohlídka obrazárny se speciální výstavou děl z královských sbírek vztahujících se k historii USA.

Odpoledne pak Trumpa a Melanii Trumpovou doprovodí princ Andrew do Westminsterského opatství a později pak jsou Trumpovi pozváni na čaj do rezidence Charlese a Camilly. První den zakončí státní banket v Buckinghamském paláci.

Úterý 4. června má mít Trumpův program více politický charakter, sejde se s premiérkou Theresou Mayovou při snídani. Přítomen bude princ Andrew a britští a američtí podnikatelé. Trump a Mayová se pak přesunou do Downing Street na společné jednání a oběd, po němž má následovat tisková konference. Večer pak Trump uspořádá v sídle amerického velvyslance večeři, na níž královnu zastoupí Charles a Camilla.

Závěrečný den návštěvy se pak královna a princ Charles spolu s hosty zúčastní v Portsmouthu vzpomínkového ceremoniálu k 75. výročí vylodění v Normandii. Královna se tam pak rozloučí a prezidentský pár oficiální návštěvu ukončí.

Trump byl v Británii loni na neoficiální pracovní návštěvě, proti níž v Londýně a dalších městech protestovaly statisíce lidí. Podle BBC loňská policejní opatření vyšla na 18 milionů liber (527 milionů Kč).

Trumpovi z Británie odcestují do Normandie, kde budou pokračovat oslavy vylodění. Trump bude také jednat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. V rámci této evropské cesty se sjede i s irským premiérem Leem Varadkarem.

Čtěte také: FOTO: Harry a Meghan pojmenovali syna Archie

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.