FOTO: Harry a Meghan pojmenovali syna Archie

FOTO: Harry a Meghan pojmenovali syna ArchieFOTO UVNITŘ
Svět

Syn prince Harryho

tk Echo24

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan ve středu poprvé ukázali na veřejnosti svého syna, který se jim narodil v pondělí. Osmé pravnouče královny Alžběty II. rodiče pojmenovali Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Vévoda ze Sussexu, jak zní Harryho oficiální titul, předstoupil se svou chotí před novináře se spícím dítětem v náručí. Novorozence nazval „uzlíčkem štěstí“.

Vévodkyně označila své mateřství za „zázrak“ a dodala, že jejich syn má tu „nejsladší povahu“. „Je opravdu klidný,“ řekla o svém synovi Meghan, načež se princ Harry se smíchem zeptal „od koho to má“. Na dotaz, kterému z rodičů se dítě nejvíce podobá, Harry odpověděl, že je na to ještě příliš brzy. „Jeho vzhled se mění každým dnem, kdo ví?“ řekl.

Princ Harry si začátky rodičovství pochvaloval. „Rodičovství je úžasné. Byly to zatím jen dva a půl nebo tři dny, ale jsme naprosto nadšení, že máme náš vlastní ‚balíček radosti‘. Že jej nečeká nic jednoduchého mu vzkázal princ William. „Společnost spánkové deprivace, to je rodičovství,“ vzkázal svému mladšímu bratrovi princ William.

Jméno dítěte dosud nebylo oznámeno. Podle bookmakerů se dítě bude nejspíš jmenovat Alexander, James nebo Arthur. Mnoho sázek přijímají sázkové kanceláře také na Spencera, a to na počest Harryho zesnulé matky Diany, rozené Spencerové.

Novorozený syn britského prince Harryho a vévodkyně Meghan
Novorozený syn britského prince Harryho a vévodkyně Meghan Foto:

Foto: Reuters

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Je to chlapec! Britská královská rodina má nového prince

Související články