1 Chladný květen

Nejchladnější květen za téměř 30 let. Na českých horách dokonce sněžilo

, NOVÉ

Témata: ,

Češi letos pociťují jeden z nejchladnějších květnů za téměř 30 let. Teploty jarního měsíce se v tomto roce soustavně pohybují pod průměrem, přičemž na některých místech až 8 stupňů Celsia pod běžnou květnovou teplotou. Nižší teploty doprovází častý déšť a na českých horách dokonce ještě sněžilo.

Letošní chladný květen je nezvyklý například v porovnání s minulým rokem. Loni se totiž denní teploty pohybovaly průběžně mezi 20 až 25 stupni Celsia. Na některých místech bylo ještě o pár stupňů Celsia více. Meteorologové upozorňují, že letošní studený měsíc květen je neobvyklý tím, že trvá již dva týdny.

Podobně chladný květen Česko nepamatuje již téměř 30 let, chladněji bylo naposledy v květnu roku 1991. Tehdy však tyto nízké teploty panovaly po celý měsíc. Letos by se dle meteorologů mělo ve druhé polovině května oteplit.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Nečekaně rychlý nástup jarního počasí. Po celé zemi padaly teplotní rekordy

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.