Problémy v Alze pokračují. Není možné si vyzvednout zadané objednávky

Omezený režim

Problémy v Alze pokračují. Není možné si vyzvednout zadané objednávkyNOVÉ 1
Domov

Služby českého e-shopu Alza.cz fungují i dnes v omezeném režimu, stále není možné vyzvedávat už zadané objednávky. Prodejny jsou otevřené. Sdělila mluvčí společnosti Patricie Šedivá. Výpadek počítačového systému postihl e-shop v pondělí odpoledne. Zpět do standardního provozu by systémy měly nabíhat dnes v odpoledních hodinách, dodala mluvčí.

„Zákazníkům doporučujeme vyčkat na potvrzující SMS, kdy si mohou zboží vyzvednout,“ uvedla. Firma se svým zákazníkům za vzniklou situaci omluvila. 

Kvůli technickým problémům nemohl obchod v pondělí odpoledne přijímat objednávky ani vydávat zboží zákazníkům. Později firma na webu uvedla, že jsou výdejní místa uzavřena.

Největší tuzemský internetový prodejce Alza.cz loni zvýšil obrat na rekordních téměř 21 miliard korun bez DPH, což je meziročně o 20,7 procenta více. Předsedou představenstva a zakladatelem e-shopu je Aleš Zavoral. Alzu vlastní skupina investorů, kteří ji ovládají přes holdingovou společnost L.S. Investments Limited se sídlem na Kypru. Daně platí firma v Česku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Problémy má i CEFC Shanghai, nesplatila včas dluhopisy za sedm miliard