Při výbuchu motoru Boeingu ženu téměř vysál podltlak. Zemřela

Nouzové přistání Boeingu

Při výbuchu motoru Boeingu ženu téměř vysál podltlak. ZemřelaNOVÉ
Boeing 737 Foto:

Ilustrační foto: Shutterstock

Domov

mk Echo24

Vyšetřovatelé nehody boeingu polečnosti Southwest Airlines, který nouzově přistál ve Filadelfii, identifikovali její jedinou oběť. Je jí třiačtyřicetiletá Jennifer Riordanová z Nového Mexika, která pracovala jako viceprezidentka společnosti Wells Fargo v Albuquerque. Při výbuchu motoru odletěl kryt, který rozbil okno a podtlak ji následně málem vysál ven. Riordanová na následky zranění později zemřela. Informuje o tom BBC.

Boeing 737-700 se 143 pasažéry mířil z letiště La Guardia v New Yorku na letiště v texaském Dallasu. Během letu došlo k explozi jednoho z motorů, odtržený kryt prorazil okno a způsobil prudký pokles tlaku. Podtlak pak málem Jennifer Riordanovou vysál ven, ostatním pasažérům se však podařilo dostat ji zpět dovnitř. Podle televize CBS bylo sedm lidí zraněno.

Letadlo nakonec nouzově přistálo ve Filadelfii, podle agentury AP bylo okolí levého motoru pokryto hasičskou pěnou, přestože stopy ohně nebyly patrné. Po přistání cestující poškozený stroj bezpečně opustili. Riordanová byla hospitalizována a v nemocnici zraněním podlehla.

O příčinách incidentu zatím nejsou žádné informace. Úřad pro bezpečnost civilního letectví rozhodl, že poškozený motor bude podroben technické analýze. Podle filadelfských hasičů došlo k úniku paliva a menšímu požáru v jednom z motorů, který po přistání uhasili pěnou.

Podle záznamu, který zveřejnila americká stanice NBC, pilot Tammie Jo Shults při hlášení kontrole leteckého provozu zaznamenal průběh nehody. „Chybí nám část letadla, takže musíme zpomalit.“ Na dotaz, zda letadlo hoří, Shults odpověděl: „Říkají, že je v letadle díra a někdo vypadl ven.“

Americká Federální letecká správa zahájila vyšetřování, stejně jako Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB). Jeho předseda Robert Sumwalt uvedl, že vyšetřování může zabrat 12 – 15 měsíců. Dodal rovněž, že typ motoru CFM56 je široce používaný v civilním letectví. Společnost Southwest Airlines přitom uvedla, že pro jistotu urychlí kontrolu těchto motorů. Ta by měla být hotová během měsíce. Vyjádřila rovněž účast všem, kteří byli postihnuti touto tragickou událostí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Drama v oblacích. Boeing přistál s poškozeným motorem

Boeing 737 sklouzl z ranveje a zůstal viset nad útesem, nikdo se nezranil