1 Cílem Jeruzalém

Česká ambasáda v Jeruzalémě? Kubera v přesunu podpořil Zemana

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) je pro přesun českého velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Sdělil to ve čtvrtek Pražský hrad po první schůzce Kubery v nové pozici s prezidentem Milošem Zemanem. Hlava státu se o návrat tuzemské ambasády do Jeruzaléma zasahuje dlouhodobě, na své nedávné návštěvě židovského státu se společně s tamějším premiérem Benjaminem Netanjahuem nechal slyšet, že k jejímu otevření by mohlo dojít příští rok.

Zeman přesun českého velvyslanectví do Jeruzaléma podporuje čím dál silněji. Kubera novinářům po setkání s prezidentem na Pražském hradě novinářům řekl, že ho v tom jednoznačně podporuje. Potvrdil to rovněž Hrad. „Pan prezident a předseda Senátu Jaroslav Kubera se shodují v podpoře Izraele a přesunu českého velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma!,“ informoval na Twitteru mluvčí Jiří Ovčáček. 

Z dalších ústavních činitelů se dosud nikdo podobně tak jasně nevyjádřil. Odpůrci přesunu ambasády argumentují, že je třeba počkat, dokud se nevyřeší letitý konflikt mezi Izraelem a Palestinou, jehož součástí je i spor o status Jeruzaléma.

Čtěte také: Zeman ukončil návštěvu Izraele. Příště by už mohl otevřít ambasádu v Jeruzalémě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.