Napětí kolem migrantů. Italský ministr vnitra vysílá na francouzskou hranici policisty

přetahovaná o migranty

Napětí kolem migrantů. Italský ministr vnitra vysílá na francouzskou hranici policistyNOVÉ
Svět

Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini po dalším převozu migrantů v automobilu francouzského četnictva přes hranici a jejich vysazení na italském území oznámil, že rozmístí na hranici s Francií italské policisty. "Hlídkové vozy byly vyslány do Claviere, aby tam kontrolovaly a chránily hranici," citovala agentura APA Salviniho sobotní oznámení na jeho twitterovém účtu.

"Xté zneužití francouzských úřadů, které těží i z dobré vůle naší policie, bude mít důsledky," zdůraznil šéf protiimigrační strany Liga.

Salvini zveřejnil na svém facebooku video, zachycující auto francouzského četnictva v italském pohraničním středisku Claviere. Z auta vystupují tři migranti. Prefektura francouzského departementu Hautes-Alpes to označila za "normální postup" dohodnutý mezi francouzskou a italskou policií. Poukázala kromě toho na to, že odpovídá evropskému právu. Salvini to ale rázně popřel.

"Časy se změnily," varoval Salvini. Řím prý nebude trpět, aby "cizinci zadržení na francouzském území byli přiváženi do Itálie, aniž by naše bezpečnostní síly mohly prověřit jejich identitu."

Nová italská vládní koalice Hnutí pěti hvězd a Ligy nastavila vlivem Salviniho od počátku mandátu tvrdou linii migrační politiky. Italové například zavřeli přístavy lodím neziskových organizací, Salvini prosadil přísný dekret o migraci a naposledy jeho ministerstvo zarazilo imigrační program kalábrijského města Riace, které bylo dáváno za vzor integrace.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěle také: Italský starosta, jenž přijímal běžence, nesmí vstoupit do svého města

Mezinárodní skandál: Francouzští policisté vysadili migranty v Itálii. Je to urážka, zuří Salvini