1 VIDEO na Ibize

Další dohra rakouské krize. Od Stracheho odchází manželka

, NOVÉ

Témata:

Skandální video z Ibizy stálo rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho politickou kariéru. Tím to ale zřejmě nekončí. Problémy bývalého předsedy Svobodné strany Rakouska (FPÖ) nastaly i v osobním životě. Jeho manželka Philippa Strache se totiž podle nejbližších přátel přestěhovala i se synem Hendrikem ke svým rodičům. Píše Kronen Zeitung.

„Musím zůstat silná kvůli svému synovi, dává mi obrovské množství energie,“ řekla Philippa (31) v první reakci. O svém muži řekla, že se musí sám vypořádat s hořkými následky. Sama Philippa se chce dívat dopředu a zaměřit se především na zajištění nejlepších podmínek pro svého syna.

Politickou krizi v Rakousku vyvolalo v pátek zveřejnění tajně pořízeného videa, které zachycuje nyní již bývalého předsedu FPÖ a vicekancléře Stracheho, jak ve vile na Ibize slibuje veřejné zakázky údajné ruské investorce výměnou za podporu své strany v kampani před předčasnými volbami v roce 2017.

V reakci na zveřejnění videa v německých médiích Strache na své funkce rezignoval a kancléř Kurz o víkendu vypověděl koaliční smlouvu ÖVP s protiimigrační FPÖ, dosud ale stále existovala možnost společné vlády do předčasných voleb.

Čtěte také: Der Spiegel: Video se Strachem, kvůli němuž padla rakouská vláda, se nezveřejnilo cíleně právě teď

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.