1 místo zemana ovčáček

Zeman je arogantní a pohrdá námi i voliči, shodli se Topolánek a Drahoš

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Kandidátům na prezidenta se nelíbí neúčast úřadující hlavy státu Miloše Zemana na pravidelných debatách. Ostře se ohradili zejména proti tomu, že do jednoho z pořadů TV Barrandov byl pozván mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který by měl diskutovat s kandidáty na prezidenta. Mirek Topolánek a Jiří Drahoš se v pátek v debatě Českého rozhlasu Plus shodli, že Zeman podle nich pohrdá nejen jimi, ale také voliči.

„Miloš Zeman se nemá schovávat. Lidé mají právo znát jeho názory na prezidentské kompetence a jejich výkon v dalším funkčním období. Chová se arogantně vůči protikandidátům, ale i k voličům,“ kritizuje současného prezidenta Mirek Topolánek.

Tomu se, stejně jako většině ostatních protikandidátů Miloše Zemana, nelíbí to, že do jedné z debat TV Barrandov byl pozván pouze mluvčí Jiří Ovčáček, který měl kandidovat s ostatními protikandidáty. Topolánek vzkázal, že se debaty nezúčastní a dodal, že se Ovčáček někdy chová jako „viceprezident ČR“.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Debatovat s Jiřím Ovčáčkem nechce ani jeden z favoritů prezidentské volby Jiří Drahoš. Ten už ve čtvrtek řekl, že je připraven do pořadu poslat místo sebe pouze tiskovou mluvčí. „Prezident pohrdá svými vlastními voliči, občany i protikandidáty,“ řekl Drahoš.

Účast v debatě s Jiřím Ovčáčkem odmítli i ostatní pozvaní protikandidáti, výjimkou je pouze Michal Horáček. Ten podle svých slov účast v debatě zvažoval, nakonec se ale rozhodl zúčastnit, protože „nechce přistupovat na princip nálepkování“.

K diskuzi na TV Barrandov jsem byl původně pozván jen já, hájí se Ovčáček

Jiří Ovčáček odmítá, že by do jednoho z dalších pořadů TV Barrandov přijal pozvání jakožto náhrada za Miloše Zemana, který už letos v březnu oznámil, že se nebude účastnit žádných debat. Ředitel Odboru tiskového Pražského hradu má být plnohodnotným účastníkem. „Já neodmítám pozvánky do diskusí, nestraním se debat ani v médiích, která nejsou panu prezidentovi nakloněna. Není to můj styl,“ řekl Jiří Ovčáček v pátek odpoledne ve vysílání Radiožurnálu.

Mluvčí prezidenta dodal, že Miloš Zeman ani nabídku k účasti v pořadu nedostal. TV Barrandov prý oslovila přímo něj a zprvu měl být opět jediným debatujícím ve vysílání Jaromíra Soukupa. „Původně jsem byl pozván k této diskusi pouze já, ale jak jsem pochopil, vedení TV Barrandov usoudilo, že by nebylo vhodné, aby tam nebyl názor oponenta,“ vysvětluje Ovčáček svou účast v pořadu, kde by se měl setkat s Michalem Horáčkem.

Čtěte také: Prezidentská videa: Hynkova žena vyzdvihuje IQ, Horáček se modlí, Zeman mlčí

Výdaje Hradu byly nejvyšší za deset let. Rozpočet překročil o 84 milionů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.