Zeman je arogantní a pohrdá námi i voliči, shodli se Topolánek a Drahoš

místo zemana ovčáček

Zeman je arogantní a pohrdá námi i voliči, shodli se Topolánek a DrahošNOVÉ
Jeden z prezidentských kandidátů - Mirek Topolánek, někdejší předseda ODS Foto:

Foto: Jan Zatorsky

1
Domov
Sdílet:

Kandidátům na prezidenta se nelíbí neúčast úřadující hlavy státu Miloše Zemana na pravidelných debatách. Ostře se ohradili zejména proti tomu, že do jednoho z pořadů TV Barrandov byl pozván mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který by měl diskutovat s kandidáty na prezidenta. Mirek Topolánek a Jiří Drahoš se v pátek v debatě Českého rozhlasu Plus shodli, že Zeman podle nich pohrdá nejen jimi, ale také voliči.

„Miloš Zeman se nemá schovávat. Lidé mají právo znát jeho názory na prezidentské kompetence a jejich výkon v dalším funkčním období. Chová se arogantně vůči protikandidátům, ale i k voličům,“ kritizuje současného prezidenta Mirek Topolánek.

Tomu se, stejně jako většině ostatních protikandidátů Miloše Zemana, nelíbí to, že do jedné z debat TV Barrandov byl pozván pouze mluvčí Jiří Ovčáček, který měl kandidovat s ostatními protikandidáty. Topolánek vzkázal, že se debaty nezúčastní a dodal, že se Ovčáček někdy chová jako „viceprezident ČR“.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Debatovat s Jiřím Ovčáčkem nechce ani jeden z favoritů prezidentské volby Jiří Drahoš. Ten už ve čtvrtek řekl, že je připraven do pořadu poslat místo sebe pouze tiskovou mluvčí. „Prezident pohrdá svými vlastními voliči, občany i protikandidáty,“ řekl Drahoš.

Účast v debatě s Jiřím Ovčáčkem odmítli i ostatní pozvaní protikandidáti, výjimkou je pouze Michal Horáček. Ten podle svých slov účast v debatě zvažoval, nakonec se ale rozhodl zúčastnit, protože „nechce přistupovat na princip nálepkování“.

K diskuzi na TV Barrandov jsem byl původně pozván jen já, hájí se Ovčáček

Jiří Ovčáček odmítá, že by do jednoho z dalších pořadů TV Barrandov přijal pozvání jakožto náhrada za Miloše Zemana, který už letos v březnu oznámil, že se nebude účastnit žádných debat. Ředitel Odboru tiskového Pražského hradu má být plnohodnotným účastníkem. „Já neodmítám pozvánky do diskusí, nestraním se debat ani v médiích, která nejsou panu prezidentovi nakloněna. Není to můj styl,“ řekl Jiří Ovčáček v pátek odpoledne ve vysílání Radiožurnálu.

Mluvčí prezidenta dodal, že Miloš Zeman ani nabídku k účasti v pořadu nedostal. TV Barrandov prý oslovila přímo něj a zprvu měl být opět jediným debatujícím ve vysílání Jaromíra Soukupa. „Původně jsem byl pozván k této diskusi pouze já, ale jak jsem pochopil, vedení TV Barrandov usoudilo, že by nebylo vhodné, aby tam nebyl názor oponenta,“ vysvětluje Ovčáček svou účast v pořadu, kde by se měl setkat s Michalem Horáčkem.

Čtěte také: Prezidentská videa: Hynkova žena vyzdvihuje IQ, Horáček se modlí, Zeman mlčí

Výdaje Hradu byly nejvyšší za deset let. Rozpočet překročil o 84 milionů

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články