Sbírka na právníka pro vězněného řidiče slaví dílčí úspěch, vybralo se téměř 100 tisíc korun

Kauza odsouzeného řidiče

Sbírka na právníka pro vězněného řidiče slaví dílčí úspěch, vybralo se téměř 100 tisíc korunNOVÉ
Jiří Sagan s partnerkou Foto:

Foto: archiv rodiny

Domov

vdr

Od pátku do pondělí se na transparentním účtu na podporu zadrženého řidiče ve Francii, v jehož kamionu našli policisté migranty, se sešlo 93 tisíc korun. Informoval o tom europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Rodina řidiče děkuje za projevenou solidaritu.

Rodina potřebovala sehnat alespoň 5 000 eur (130 000 korun), což se téměř podařilo. „Přátelé, jste neuvěřitelní. Za jeden den se vybralo na dovolání v případu Jiřího Sagana neuvěřitelných 93 000 korun,“ uvedl v pondělí europoslanec Zdechovský s tím, že sbírka pokračuje dál. Rodina totiž potřebuje zaplatit advokátní služby.

„Paní Gabriela, partnerka pana Sagana, se dlouho zdráhala poprosit veřejnost o finanční pomoc, protože to vždy byla ona, kdo pomáhal druhým a není jí proto příjemné, když se nyní situace otočila. Už to ale nejde jinak, její rakovina totiž vlivem stresu a faktu, že kvůli docházejícím úsporám musela přerušit drahou hormonální léčbu, bohužel výrazně pokročila a musí nyní docházet na intenzivní chemoterapii, aby vůbec měla šanci se ještě s jejím partnerem vidět,“ dodal Zdechovský.

Předchozí výdaje spojené s právními službami platil zaměstnavatel Jiřího Sagana, přispěl také europoslanec Tomáš Zdechovský a farář Zdeněk Fučík, a to prostředky ze svých soukromých úspor.

„Prvního právníka za 7000 euro (zhruba 175 000 Kč) zaplatil zaměstnavatel Jirky, který se za něj postavil. Věděl, že Jirka nemohl nic udělat líp, byl to firemní dispečer, který mu měl dát vědět o údajně zvýšené teplotě, řidič tohle v jejich kamionech z kabiny nepozná, vše jede automaticky jako domácí lednička. Výdaje k podanému odvolání v hodnotě zhruba 250 000 jsme pak dali dohromady díky panu Zdechovskému a venkovskému faráři Zdeňkovi Fučíkovi, který se nám rozhodl věnovat velkou část svých životních úspor,“ popsala situaci Gabriela Kotoučková, přítelkyně zadrženého řidiče.

Jiří Sagan byl zadržen ve francouzském Calais před osmi měsíci, když u něj v nákladním automobilu policisté nalezli nelegální migranty. Od té doby je zadržován ve francouzské věznici, byl odsouzen na dva roky odnětí svobody.

Čtěte také: Přestávám věřit v demokratické principy, říká Zdechovský k odsouzenému šoférovi