Co je se Zemanem? V nemocnici není, připravuje povolební strategii, říká Ovčáček

ZEMANOVO ZDRAVÍ

Co je se Zemanem? V nemocnici není, připravuje povolební strategii, říká Ovčáček
Prezident republiky Miloš Zeman na vozíčku. Foto: Tiskový odbor kanceláře prezidenta.
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Zdraví prezidenta Miloše Zemana je nadále obestřeno tajemstvím. Na sociálních sítích se objevují informace, že měl Zeman znovu navštívit pražskou Ústřední vojenskou nemocnici. Podle serveru Novinky.cz se v pondělí v areálu nemocnice pohybovali členové prezidentské ochranky, kteří měli vyzvedávat vstupní karty do určitých objektů. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček pro Echo24 uvedl, že Zeman v nemocnici není ani ji v posledních dnech nenavštívil. Připravuje podle něj povolební strategii.

Mluvčí nemocnice Jitka Zinke sdělila serveru Novinky.cz, že prezident není a nebyl hospitalizován, a pokud by se tak v budoucnosti stalo, bude o tom nemocnice informovat formou tiskové zprávy. Stejně hovoří i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který v úterý dopoledne serveru Echo24 sdělil, že prezident nemocnici v posledních dnech nenavštívil a ani během úterý v ní není.

„Pan prezident, který v těchto dnech velmi pečlivě připravuje strategii v Lánech, se již teď nesmírně těší na povolební vyjednávání! Mimochodem, je dojemné, kolik novinářů a politiků z obou koalic projevuje zájem o zdraví pana prezidenta! Můžete být v klidu, drazí,“ napsal Ovčáček.

Zeman už v nemocnici byl v polovině září. Tehdy jeho mluvčí několik dní odmítal poskytnout veřejnosti informace o stavu hlavy státu. Dva dny poté se lidé prostřednictvím tiskového odboru Hradu dozvěděli, že je Zeman dehydratovaný a mírně vyčerpaný. „Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 14. září 2021 plánovaně nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Lékaři provedli zevrubné zdravotní vyšetření prezidenta republiky: CT, sonografii a krevní odběry“ napsal mluvčí ve zprávě o zdravotním stavu prezidenta republiky zveřejněné na webových stránkách Pražského hradu.

Předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) zmínil jako možnou variantu, že by se Senát oficiální cestou dotázal na zdraví prezidenta. Podle Vystrčila by bylo vhodné, aby Miloš Zeman vzhledem k blížícím se sněmovním volbám informoval o svém stavu. „Byl bych velmi nerad, kdybychom se ho (prezidenta) nakonec museli oficiálně dotazovat. V okamžiku, kdy by se ukázalo, že pořád nevíme, jak to je a bylo by to celé zahalené nějakou mlhou, tak jedna z variant, která je ve hře, je, že máme možnost se takto oficiálně dotázat. On nemusí odpovědět. Ale znovu říkám, že věřím, že to nebude potřeba, že se normálně ty informace dozvíme," uvedl Vystrčil.

„Výroky páně Vystrčilovy v rámci zachování sebeúcty ponechám bez komentáře," sdělil Ovčáček.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články