Při lyžování nečekaně zemřel bývalý přerovský primátor Puchalský

Nečekané úmrtí

Při lyžování nečekaně zemřel bývalý přerovský primátor PuchalskýNOVÉ 1
Domov

Echo24

Bývalý přerovský primátor a zakladatel hnutí Společně pro Přerov Vladimír Puchalský neočekávaně zemřel při lyžování v Jeseníkách. Čtyřiasedmdesátiletý politik vedl město v letech 2014 až 2018, loni už nekandidoval. Kondolenční listina, kterou budou moci obyvatelé města podepsat, bude vystavena na úřadu v Bratrské ulici, řekla mluvčí radnice Lenka Chalupová. Na památku bývalého primátora je možné také zapálit svíčky před radnicí.

Vladimír Puchalský se narodil 19. května 1944 v přerovské části Předmostí, vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 1970 nastoupil jako úředník na Městský národní výbor v Přerově, na úřadu pracoval do roku 1999 jako tajemník. Angažovat ve městě se začal v roce 2001, když se stal členem občanské iniciativy odmítající stavbu supermarketu. V roce 2006 založil hnutí Společně pro Přerov, za které byl ve stejném roce zvolen do zastupitelstva. Jako opoziční zastupitel byl častým kritikem vedení města, označoval se za tvrdohlavého přerovského patriota.

Do funkce primátora nastoupil po volbách v roce 2014. Jeho hnutí sice skončilo na druhém místě, vítězné hnutí ANO mu však přenechalo primátorský post. Koalici kromě ANO tvořilo s Nezávislými a se sdružením Za prosperitu Přerova a jeho místních částí. Loni už primátor kandidovat odmítl. „Nebudu kandidovat, neb vím, kdy mám odejít – na rozdíl od Miloše Zemana nebo Jaromíra Jágra. Řídím se heslem: Člověče, rozvažuj a v nejlepším odejdi,“ řekl loni v únoru ČTK Puchalský.

Podle informací ČTK zemřel Vladimír Puchalský při lyžování, když ho zradilo srdce. Stalo se to v lyžařském středisku v Ramzové. Podle horské služby se tam čtyřiasedmdesátiletému muži udělalo při lyžování nevolno a postihla ho srdeční slabost. Záchranáři mu již nedokázali pomoci. Podobně zemřel před devíti lety také první primátor Přerova Jindřich Valouch, který při dovolené na lyžích v březnu 2010 zkolaboval v krkonošském Harrachově. Bylo mu 62 let.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.