Syn Usámy bin Ládina si vzal dceru teroristy z 11. září

TERORISMUS

Syn Usámy bin Ládina si vzal dceru teroristy z 11. záříNOVÉ
Tradiční arabská svatba v Jemenu (Ilustrační foto) Foto:

FOTO: Shutterstock.com

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Syn Usámy bin Ládina si vzal za ženu dceru jedné z vůdčích postav teroristického únosu letadla 11. září 2001, Muhammada Atty. Informaci potvrdil britskému The Guardian v rozhovoru člen rodiny.

Hamza bin Ládin, syn bývalého vůdce teroristické sítě Al-Káida a jedné z jeho tří přeživších žen, je v hledáčku západních tajných služeb. Už dříve ve svých veřejných prohlášeních vyzýval své následovníky k válce se západními státy či Izraelem a je vnímán jako zástupce Ajmána Zavahrího, současného vůdce Al-Káidy.

Bin Ládinovy přeživší ženy a děti se vrátily do Saudské Arábie, kde jim tehdejší korunní princ Mohammad bin Náíf poskytl azyl. Kde se nachází Hamza bin Ládin však jeho rodina podle svých slov neví. „Slyšeli jsme, že se oženil s dcerou Muhammada Atty. Kde je, si nejsme jistí, mohl by být v Afghánistánu,“ řekl Ahmad al-Attas, nevlastní bratr Usámy bin Ládina Ahmad al-Attas pro The Guardian. Podle něj a jeho bratra Hasana al-Attase se Hamza ujal některé z vyšších pozic v Al-Káidě a plánuje pomstít svého otce, kterého zabila před sedmi lety americká armáda v Pákistánu.

Čtěte také: Jaký otec, takový syn: Bin Ládin junior chce pomstít otcovu smrt a vést Al-Káidu

Rodina tvrdí, že neměla žádný kontakt s Usámou bin Ládinem od roku 1999, stejně tak tvrdí, že nejsou v kontaktu s jeho synem Hamzou. „Kdyby tu Hamza teď stál přede mnou, řekl bych mu: „Bůh tě provázej. Rozmysli si dvakrát, co chceš udělat. Nekráčej ve šlépějích svého otce,“ řekl pro The Guardian Hassan al-Attas.

Americká vláda ho vzhledem k pravděpodobnému spojení s Al-Káidou prohlásila v lednu minulého roku za teroristu podle zákona umožňujícího uvalit na něj řadu sankcí i trest pro kohokoliv, kdo by s ním spolupracoval.


Čtěte dále: Útočníci maskovaní v burkách zabili v afghánské mešitě čtyři desítky lidí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články