Skončí Jágr v Calgary? Legenda jedná s klubem o konci, ve hře je návrat do Evropy

Jágrův konec?

Skončí Jágr v Calgary? Legenda jedná s klubem o konci, ve hře je návrat do EvropyVIDEO UVNITŘ
Jaromír Jágr Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Nepříliš úspěšná sezona, častá zranění a k tomu špatné tabulkové umístění týmu. Špatnou formu hokejového klubu z NHL Calgary Flames může odnést legendární český hokejista Jaromír Jágr. Podle renomovaných zámořských expertů totiž nyní jedná s klubem o ukončení smlouvy. Ve hře jsou údajně i nabídky z Evropy.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL se dost možná bude stěhovat z kanadského Calgary, kam přišel krátce před letošní sezonou. Jágr letos bodově neexceluje, trápí ho častá zranění, a jeho tým se navíc pohybuje ve spodu tabulky a za současné situace by do play-off slavné ligy nepostoupil. Z dosavadních 41 zápasů Calgary odehrál Jágr pouze 22 a připsal si sedm bodů za gól a šest asistencí. Většinu času navíc naskakoval až ve třetí lajně.

O Jágrově konci v kanadském týmu informovali kanadští televizní komentátoři. „Calgary s Jágrem pracují na ukončení. Jágr si zaslouží jednat s respektem a (jeho) agent má svolení jednat s jinými kluby. Nic není hotové, ale (Jágrův) čas v Calgary se chýlí ke konci. Předpokládá se o zájmu z Evropy,“ tweetnul sportovní komentátor Elliotte Friedman.

Podobně se vyjádřil i další renomovaný hokejový expert Bob McKenzie. „Sledování (stavu) Jaromíra Jágra v Calgary pokračuje. Probíhá jednání mezi hráčem a klubem, ačkoliv se žádná oznámení dosud neobjevila. Není moc důvodů k optimismu,“ napsal na svém Twitteru McKenzie.

Na Jágrův dosud jediný gól v dresu Calgary Flames se můžete podívat zde.

Pokud by se Jágr v Calgary skutečně dohodl na ukončení spolupráce, je otázka, zda by o něj měl zájem jiný klub NHL. Podle Friedmana je o českou hvězdu zájem v Evropě, kde nastupoval především v ruském týmu Avangard Omsk, hrající převážně ruskou KHL. Navíc je majitelem hokejového klubu z Kladna, jehož je odchovancem. Již dříve bylo mnohokrát uváděno, že až Jágr skončí v zámoří, vrátí se do svého mateřského klubu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Jágrův první gól za Calgary Flames. Podívejte se

Dohodnuto, podepsáno. Jágr je hráčem Calgary Flames

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články