Vadná klimatizace? Co způsobilo tragický požár v pražském hotelu?

Vadná klimatizace? Co způsobilo tragický požár v pražském hotelu?AKTUALIZOVÁNO
Domov

Požár hotelu

Vyšetřovatelé pátrají po příčině požáru hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici. Při sobotní tragédii zemřeli dva lidé a další dva později v nemocnici. Sedm lidí – včetně dvou hasičů – je zraněných. Podle prvních informací mohla být příčinou požáru vada na klimatizaci v přízemí pětipatrového hotelu. Podle odhadů pražských hasičů škoda přesáhne hodnotu 20 milionů korun. Mluvčí hasičů Martin Kavka to uvedl na Twitteru.

Hotel patří španělskému hotelovému řetězci Hotusa. Při požáru zemřeli jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka, později kriminalisté identifikovali jednu ze dvou zbývajících žen jako mladou Němku. Celkem hasiči z hotelu evakuovali na čtyři desítky lidí, požár patří mezi nejtragičtější v Česku.

Podle zástupce vlastníka hotelu Václava Vlka měl hotel předpisy požární bezpečnosti v pořádku. Vyšetřovatelé však zkoumají všechny možnosti. „V tuto chvíli nelze odhadnout, v jakém časovém horizontu budou známy první výsledky tohoto šetření. Jakmile to okolnosti dovolí, budeme o tom veřejnost informovat,“ řekl k průběhu vyšetřování tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, Jan Daněk a dodal, že vyšetřování může trvat několik týdnů až měsíců.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Požár v hotelu má čtvrtou oběť. Hasiči ukázali drsné fotky ze zásahu