22 Požár v pražském hotelu

Požár v hotelu má čtvrtou oběť. Hasiči ukázali drsné fotky ze zásahu

AKTUALIZUJEME

Témata: ,

Sobotní požár hotelu v centru Prahy má už čtyři oběti. Dva mladí cizinci – jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka – zemřeli na místě ještě před příjezdem záchranářů. Dvě ženy podlehly těžkým zraněním ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Jejich identita není známa, zjišťují ji kriminalisté ve spolupráci s cizineckou policií. Jedna žena zemřela ještě během sobotního večera, druhá dnes ráno. Příčinou úmrtí je udušení kouřem.

Sanitky po požáru rozvezly do nemocnic devět zraněných, z toho pět bylo ve vážném stavu. Mezi zraněnými, kteří zůstávají v nemocni, jsou tři občané Nizozemí, z nichž dva jsou muži ročník narození 1963 a 1935, a žena ročník 1939. Dalším zraněným je muž u Turecka ročník narození 1979 a muž z Francie 1984. Poslední zmiňovaný byl již během včerejšího dne z nemocnice propuštěn. 

Policie komunikuje se zastupitelskými úřady poškozených a jejich cestou vyrozumívá rodinné příslušníky. Řada turistů má v hotelových pokojích své osobní věci a cestovní doklady. Nicméně v tuto chvíli není ještě možné z bezpečnostních důvodů do hotelu vstupovat.

V hotelu byla ubytována více než stovka hostů, hasiči v době požáru evakuovali 34 osob, některé zachraňovali i z okenních říms pětipatrové budovy.

Pražští hasiči zveřejnili dokumentaci zásahu. Podívejte se, jak to vypadalo na místě, v rozsáhlé fotogalerii. 

Příčinu požáru nyní na místě zjišťují kriminalisté i vyšetřovatel hasičů. Ulice Náplavní, v níž pětipatrová budova hotelu leží, už je průchozí i průjezdná, policisté páskami uzavřeli jen chodník kolem objektu. Budova se větrá, v okolí je ale stále cítit kouř.

Čtěte také: Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou zranění


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.