Skupinový sex ano, skupiny s průvodcem ne. Amsterdam omezí turisty ve čtvrti červených luceren

Skupinový sex ano, skupiny s průvodcem ne. Amsterdam omezí turisty ve čtvrti červených lucerenNOVÉ
Čtvrť červených luceren, Amsterdam Foto:

FOTO: shutterstock.com (Ilustrační foto)

Panorama

kazí byznys prostitutkám

zd Echo24

Organizované „hordy“ turistů se už do slavné čtvrti červených luceren nepodívají. Nizozemské hlavní město Amsterdam tyto „k sexuálním pracovnicím (a pracovníkům) neuctivé“ turistické prohlídky od nového roku zakáže. Jde o součást širší snahy města o regulaci nezkrotných davů v historickém centru. Informuje o tom deník The Guardian.

Podle samotných sexuálních pracovnic a pracovníků ve čtvrti de Wallen navíc davy turistů škodí jejich výdělku. Z výzkumu vyplynulo, že si jich to myslí až 80 %. Zastupitelé města proto loni navrhovali dokonce čtvrť přesunout nějak jinam. „V této době už není nadále přijatelné brát sexuální pracovnice (a pracovníky) jako turistickou atrakci,“ řekl zastupitel Udo Kock.

V minulém roce navštívilo Amsterdam, který má kolem 850 tisíc obyvatel, téměř 19 milionů turistů. Mohou za to levné letenky i dnešní snadná online rezervace ubytování, píše The Guardian. Podle starosty Femkeho Halsema bude do roku 2025 navštěvovat Amstredam 29 milionů turistů ročně.

Zákaz, který začne platit od prvního ledna, zahrnuje zájezdy s průvodci, které mají podle městských zastupitelů velký podíl na rostoucím počtu návštěvníků. Maximální počet lidí v organizovaných zájezdových skupinách do zbytku centra, mimo čtvrť červených luceren, se rovněž zmenší, a to z 20 na 15. A průvodci budou muset získat povolení od radnice, projít zkouškou a kontrolovat striktní dodržování pravidel chování klientů. Průvodci pak budou moci provádět turisty jen do devatenácti hodin večer.

V srdci čtvrti de Vallen, na náměstí Oudekerksplein, projde podle znalců místa v průměru zhruba deset turistických skupin každou hodinu. Napočítaný rekord byl 48 skupinek turistů během jedné hodiny, píše ve středečním vydání holandský deník Het Parool.


Čtěte dále: Provokace kontrolorů EET? Odmítli účtenku, obsluha ji nevytiskla. Následovala pokuta

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články