1 vládní personalistika v LN

Chmelařovi a Babišovi „nefunguje chemie“. Evropský tajemník prý opustí Úřad vlády

, NOVÉ

Témata: , ,

Kolem dalšího působení Aleše Chmelaře ve funkci státního tajemníka pro evropské záležitosti se objevují spekulace. Lidové noviny z Babišova svěřeneckého fondu informují v pátečním vydání, že mezi Chmelařem a premiérem Andrejem Babišem panují neshody. Chmelař, kterého si na Úřad vlády přivedl předchozí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), by se podle LN mohl přesunout na ministerstvo zahraničí.

Hlavním důvodem možného Chmelařova odchodu by podle LN mohla být „nefungující chemie“ mezi tajemníkem a premiérem, a to jak na úrovni mezilidské, tak názorové. Vzájemné vztahy podle deníku mohl vyostřit i příchod Chmelařovy manželky Jany Maláčové (ČSSD) na post ministryně práce a sociálních věcí.

Aleš Chmelař by se po svém odchodu z Úřadu vlády mohl přesunout na ministerstvo zahraničí, spekulují LN. Zde by mohl zastávat funkci náměstka pro řízení evropské sekce po odcházejícím Jakubu Dürrovi. Ten se má stát stálým představitelem České republiky při Evropské unii v Bruselu. Na jeho místo tak bude vypsáno výběrové řízení, kterým by Chmelař musel projít.

Reakci Aleše Chmelaře redakce Echo24 zjišťuje.

Chmelař na Úřad vlády přišel v roce 2014 a to jako hlavní evropský analytik. Do funkce státního tajemníka ho pak přivedl bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a jeho pozice se nezměnila ani s příchodem Andreje Babiše (ANO) do čela vlády. V minulých sněmovních volbách se Chmelař objevil na kandidátce jihomoravské ČSSD.

Není to poprvé, kdy Lidové noviny nastolují téma personálních změn v okolí šéfa hnutí ANO. Obdobně začátkem roku 2015 „odvolaly“ tehdejší ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou (za ANO). Letos zase napomohly k pádu ministryně obrany Karly Šlechtové, na kterou přinesly kauzu pronájmu letištního salónku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Podzim populistů. Blíží se předčasné volby do rakouského parlamentu

Echo týdne: Drak, babička a televize ● Komentář: Co znamená vypuštění strnada ● Recenze: Zachovej nám...? ● Rozhovor: Tarantinovo rekviem za Hollywood

V nerovném zápase s kultem lidstva Za úsilím převychovat společnost se skrývá agrese
V Číně už se Velký bratr stal skutečností O Orwellovi v praxi s expertem na Čínu Erpingem Zhangem
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.