Zemřel první basista Queenů Mike Grose

Smrt člena Queen

Zemřel první basista Queenů Mike GroseNOVÉ
Mike Grose (na snímku vpravo) s bubeníkem Rogerem Taylorem. Foto:

Zdroj: Facebook Briane Maye

1
Svět

jk Echo24

Bez většího zájmu médií zemřel začátkem března první baskytarista kapely Queen Mike Grose. Ten se po boku Briana Maye či Rogera Taylora objevil na koncertu sice jen třikrát v červnu a červenci roku 1970, přesto měl pro formování kapely velký význam. „Patří mu naše vděčnost za to, že nám pomohl udělat první kroky,“ napsal May na Instagramu. Příčina smrti ani přesný věk hudebníka nejsou známy.

„Ano, opravdu se nejedná o radostné časy. Roger pozval kolem roku 1970 Mika, aby přijel do Londýna z Cornwallu a hrál s námi. Tehdy jsme dávali dohromady naše první písničky. Byl výjimečným člověkem s výjimečnou silou,“ napsal kytarista Brian May na Instagram. „Moc mě mrzí, že odešel můj dobrý přítel Mike Grose. Poprvé jsem ho slyšel, když hrál s kapelou The Individuals, když jsme ještě oba studovali,“ doplnil ho bubeník Roger Taylor. „Vždycky zněl skvěle,“ dodal.

Podle knihy Is This the Real Life? The Untold Story of Queen byl Grose spolumajitelem klubu, kde kapela Smile vystupovala ještě předtím, než se k ní přidala pozdější největší hvězda Freddie Mercury.

Grose podle Maye vystoupil s kapelou na koncertech mezi 27. červnem a 25. červencem 1970 v době, kdy se tehdy ještě ne moc známá skupina Smile přejmenovala na Queen. Odešel po pár měsících, protože sice tušil, že má kapela potenciál, ale nebyl připraven čekat, a tak se vrátil do Cornwallu, kde krátce hrál v kapele, v níž byl i Tim Staffel, který dříve také vystupoval se Smile. Poté Groseho ho nahradil Barry Mitchell, nejslavnějším baskytaristou kapely Queen však byl John Deacon, který také na rozdíl od ostatních dostal prostor v oscarovém snímku Bohemian Rhapsody.