1 Helena Vondráčková

Antichartu jsem nepodepsala, brání se Vondráčková. U soudu pře skončila smírem

NOVÉ

Zpěvačka Helena Vondráčková zažalovala Krajské listy za tvrzení vydané na webu, že prokazatelně podepsala Antichartu. Nakonec se obě strany dohodly a uzavřely smír, který nyní schválil soud. Na jeho základě se Krajské listy omluví a zpěvačku odškodní.

Heleně Vondráčkové konkrétně vadila pasáž: „Mnozí se naopak dodnes brání přiznat odpovědnost. Helena Vondráčková například žalovala kritika Jana Rejžka za to, že v novinách uvedl, že její jméno je na seznamu anticharty. Soud ale Vondráčková prohrála. Antichartu prokazatelně podepsala. A nejen ona.“ Tento text  vyšel na webu loni v lednu.

Zpěvačka bere smír jako důkaz, že Antichartu nepodepsala. „Má klientka, paní Helena Vondráčková považuje výsledek tohoto soudního sporu za konečnou satisfakci mnohaletého a opakovatelného obviňování nejrůznějšími individui z podpisu Anticharty. Má klientka nemá proti žalovanému periodiku žádnou osobní zášť a tento soudní spor byla nucena vést do konečného rozhodnutí, jímž jí bylo dáno za pravdu, z důvodu dosažení finálního soudního verdiktu, kdy je jednou pro vždy najisto postaveno, že Antichartu skutečně nepodepsala,“ uvedl její právní zástupce Marek Nespala.

Mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 5 Vladimír Lajsek ale uvedl, že soud se podpisem Anticharty nezabýval. „Obě strany sdělily soudkyni, že jednají o smíru, a nakonec k němu došly. Předložily návrh smíru a ten byl na dnešním jednání schválen,“ řekl pro Echo24 Lajsek. Takový krok soudu se bere jako rozhodnutí, které je ihned pravomocné.

Helena Vondráčková se s medii nesoudí poprvé. Známé jsou její pře s Janem Rejžkem. S Martou Kubišovou se neúspěšně soudila kvůli zrušenému turné.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Manžel Vondráčkové vyhrožuje právníky a chce omluvu po Kalouskovi s Ferim


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.