Nejasné motivy střelby v Daytonu. Nenávist k Trumpovi, seznam určených k zabití a znásilnění

Motivy střelby

Nejasné motivy střelby v Daytonu. Nenávist k Trumpovi, seznam určených k zabití a znásilněníNOVÉ
Connor Betts Foto:

Foto: Facebookový profil

1
Svět

Americké úřady zatím nezveřejnily možné motivy útoku střelce, který v Daytonu a americkém státě Ohio zastřelil devět lidí. Podle některých lidí byl milý a bezproblémový, jiní tvrdí, že v minulosti vyhrožoval spolužačkám. Mezi devíti lidmi, které za ani ne minutu před barem zastřelil, je i jeho mladší sestra a šest Afroameričanů. Něco o možných motivech brutálního útoku mohou naznačovat jeho tweety. Connor Betts se rázně vymezoval vůči Trumpovi, podporoval demokratickou kandidátku na prezidenta Elizabeth Warrenová.

Čtyřiadvacetiletý Connor Betts byl aktivní na Twitteru, kde se vymezoval vůči americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Podporoval naopak Elizabeth Warrenovou, která chce kandidovat na prezidentský úřad za demokraty. V jednom z tweetů například napsal, že chce socialismus a „nechce čekat na to, až ti idioti konečně pochopí“.

Bettsovo chování podle spolužáků vyvolalo paniku, když na zeď na školních záchodech napsal jména lidí, které by chtěl povraždit. Byl tehdy ve třetím ročníku střední školy v Bellbrooku. Škola musela být uzavřena a Betts byl podmínečně vyloučen, podruhé. Poprvé tak byl podle spolužáků potrestán, když do školy přišel se seznamem jmen studentek, které chtěl znásilnit.

Jeden jeho bývalý spolužák uvedl, že Betts měl v plánu „školu vystřílet“, zatímco jiný řekl, že si po střelbě v Daytonu na podivného spolužáka hned vzpomněl. „Měl seznam na vraždy a na znásilnění, já byla na seznamu znásilnění,“ uvedla Bettsova bývalá spolužačka. Někdejší roztleskávačka doplnila, že Bettse téměř neznala a že jí překvapilo, když jí v prvním ročníku střední školy zavolala policie, aby jí řekla, že se objevila na Bettsově seznamu. „Policista mi řekl, že (Betts) chvíli nebude ve škole,“ uvedla. „Po nějakém čase se ale vrátil, chodil po chodbách. Nikdo nás neupozornil, že se do školy vrací,“ doplnila.

Vedení školy odmítlo zprávy komentovat, pouze potvrdilo, že Betts školu navštěvoval. Někdejší ředitel školy Chris Baker ale v rozhovoru s místními novinami. Dayton Daily News řekl: „Ty informace bych nepopřel, ale víc k tomu říct nechci.“

Jedna žena, která s Bettsem chodila do školy, uvedla, že snil o tom, že jí sváže a prořízne hrdlo. „Není to pro mě záhada,“ uvedla. „Jsem vzteky bez sebe,“ doplnila. „Věděl, že to není normální… Dlouho jsme mluvili o tom, že potřebuje pomoc,“ vysvětlila a dodala, že spolu s rodiči tehdy kontaktovala policii, ale neměla pocit, že ji úřady berou vážně.

Betts měl podle jeho spolužáka Demoye Howella velmi černý smysl pro humor a obklopovala ho „temná energie“. „Myslím, že spíš než zločin z nenávisti to byl zločin typu nenávidím všechny,“ poznamenal Howell. „Upřímně je mi mnohem lépe, když vím, že tu už není,“ uzavřel.

Čtěte také: VIDEO: Policie zareagovala do 30 vteřin. Záběry ukazují, jak zlikvidovala střelce z Daytonu