1 Sázky na Ledeckou

Ledecká golfistkou? Bookmakeři už vypsali kurzy na její další triumfy

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Na senzační úspěch Ester Ledecké na olympijských hrách v Pchjongčchangu už stihly zareagovat sázkové kanceláře. Sobotní triumf české snowboardistky v paralelním obřím slalomu vyprovokoval bookmakery Tipsportu k vypsání sázky, zda se Ledecká objeví v nějaké další disciplíně i na olympiádě v roce 2020 a na příštích zimních hrách roku 2022. Nejvyšší pravděpodobnost přikládají windsurfingu, nejnižší naopak skokům na lyžích.

Za celkem pravděpodobnou považuje kancelář variantu startu Ledecké v jakékoliv letní disciplíně olympiády v Tokiu, která se bude konat za dva roky. Kurz na tuto možnost stanovila ve výši 10:1. „Sportovního talentu a pevné vůle má očividně takovou porci, že nebude až takové překvapení, když se ukáže i na letní olympiádě. Třeba ve windsurfingu, který má k snowboardu celkem blízko, tomu jsme dali kurz 20:1,“ říká ve vyjádření pro deník Echo24 bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Nepříliš vzdálená realitě je podle tamějších bookmakerů i účast Ledecké v cyklistickém závodu (40:1) nebo její představení na rychlobruslařské trati za čtyři roky (50:1). Na opačné straně spektra naopak stojí účast české snowboardistky v gymnastice (200:1) anebo v zimních skocích na lyžích (taktéž 200:1). Přílišnou pravděpodobnost Tipsport nedává ani klání v krasobruslení (150:1) či golfovému turnaji (rovněž 150:1).

Kurzy na možnou účast Ester Ledecké v dalších sportech
Zúčastní se některého závodu letních her jako sportovkyně – 10:1
Zúčastní se turnaje golfu – 150:1
Zúčastní se turnaje plážového volejbalu – 70:1
Zúčastní se závodu atletiky – 80:1
Zúčastní se závodu cyklistiky – 40:1
Zúčastní se závodu gymnastiky – 200:1
Zúčastní se závodu plavání – 100:1
Zúčastní se závodu windsurfingu – 20:1
Zúčastní se závodu biatlonu – 100:1
Zúčastní se závodu krasobruslení – 150:1
Zúčastní se závodu rychlobruslení – 50:1
Zúčastní se závodu skoků na lyžích – 200:1

Sázely se miliony

Češi na sobotní vystoupení Ester Ledecké sázeli v objemu několika milionů korun. Na to, že na letošních hrách skutečně vybojuje druhé zlato, potom padlo nejméně 1,5 milionu. 

„Celkový náběr na snowboardový závod Ledecké byl u Tipsportu 3 miliony korun (z toho 838 tisíc na vítězství Ledecké, 193 tis. do 2. místa a 190 tis. do 3. místa),“ napsal deníku Echo24 mluvčí sázkové kanceláře Tipsport Jiří Hadrava. U Fortuny to podle jejího mluvčího Petra Šraina bylo 1,3 milionu korun, přičemž české zlato se na této částce podílelo 800 tisíci. Kurzy vypsaly bookmakeři obou kanceláří podobné – 1,5:1 u Tipsportu, respektive 1,46:1 v případě Fortuny.

Hadrava zaznamenal nejvyšší vklad ve výši 116 640 korun, která vynesla výhru 169 128 korun, Šrain 70 tisíc korun s konečnou výhrou přibližně 117 tisíc. 

Jedná se o čísla nesrovnatelně vyšší než v případě šokujícího vítězství Ledecké v lyžařském superobřím slalomu, kterým zaskočila celý svět. Tehdy obě kanceláře dohromady přijaly necelých 30 tiketů v celkové hodnotě 700 korun a kurzy vypsané na vítězství české snowboardistky se pohybovaly v rozmezí hodnot 100:1 a 150:1.

Úspěchy Ester Ledecké společně se stříbrem z pětikilometrové trati rychlobruslařky Martiny Sáblíkové tvořily mezi tuzemskými sázkaři z hlediska objemu tipů výjimky. V České republice se na zimních olympijských hrách ve větším množstvím sází jen na umístění v hokejovém turnaji. „Hokej je na OH bezkonkurenční, nicméně díky Ledecké se paralelní slalom atraktivitou pro sázkaře dotahuje třeba na rychlobruslení – obecně sázkaře na OH vedle hokeje nejvíc zajímají ty sporty, kde máme největší medailové předpoklady, a ty Ledecká na snowboardu rozhodně měla,“ komentoval pro Echo24 zvyky sázkařů Šrain z Fortuny.

Čtěte také: Sněhová královna přepsala olympijskou historii. Svět oslavuje Ledeckou

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.